Motosiklet Eldivenleriniz Hazır mı?

Motosiklet sürücülerindenbiriyseniz eğer ellerinizin sürekli soğuk – sıcak demeden havayla temasettiğini biliyorsunuzdur. Ellerin soğuktan kaskatı kesilmesi ya da sıcaktan terlemesi düşünülünce motosiklet eldiveni olmadan yolculuğa çıkmanın ne kadar zor ve tehlikeli olduğunu fark etmişsinizdir. Özellikle kışın sürücüler aşırı zorlanıyor, his kaybı yaşadığı için kazalara zemin hazırlıyorlar. Motorcueldivenleri bu anlamda müthiş bir koruma sağlıyor. Rüzgâr, yağmur, soğuk, sıcakgibi tüm etkenler ve kaza anlarında yaşanabilecek darbe – sürtünme tehlikesine karşı sürücüyü koruma altına alıyor. Motosiklet eldivenlerinin en büyük avantajı direksiyon hâkimiyeti sunmasıdır. Elleriniz hava şartlarındanetkilendiğinde ne yazık ki fren, gaz pedallarına olan hâkimiyet zayıflayabiliyor. Eldivenlerle bu tehlike absorbe edilebiliyor.

Motosiklet Eldiveni Modelleri

Motosiklet aksesuarları kadın veerkek ayrımıyla tasarlanıyor. Kadın sürücüler de gün geçtikçe arttığından markalar modelleri çeşitlendirmeyi ihmal etmiyor. Bir diğer ayrım ise mevsimlerdir. Yazlık ve kışlık motor eldiveni, sürücülerin her mevsim rahatsız olmadan eldiven kullanmasına yardımcı oluyor. Eldiven satın alırken mevsimayrım başta olmak üzere; eldivenlerin bedenine, eldivenin iç ve dış kabukyapısına, su geçirme özelliğine, kumaş kalitesine, dayanıklılığına dikkat etmelisiniz. Eldivenleri sadece soğuktan korunmak için değil kaza anlarındaellerinizi darbeden, deri parçalanmalarından korumak için de alacağınızı unutmayın. Eldivenler genel anlamda deri ve kumaş şeklinde üretiliyor. Herikisi de kendi içinde güçlü özelliklere sahip, korumayı hedef almış konforlu motor aksesuarlarıdır. Kışın su geçirmez bir eldiven, yazın ise nefes alabilen,terletmeyen bir eldiven sahibi olmanız uzun vadede eldiven ihtiyacınızı karşılamaya yeter. Motosiklet eldiveni almadan önce motorcuların eldiven tavsiyelerine göz gezdirebilirsiniz.

Motosiklet Eldiveni Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

·       Motosiklet eldivenleri koruma amacıyla tasarlandığından biraz kaba bir görüntüye sahip olabilir.Ancak görüntü ve iç hacminin ölçüsü aynı değil. Bu yüzden eldiven ölçüsü unutulmamalıdır. Eldiven elinize tam oturmalıdır.

·       Eldiven alırken bilek koruması da sağlayan modellere öncelik vererek bileğinizi dekoruma altına alabilirsiniz.

·       Kadın motor eldiveni satın alırken yine tasarım değil koruma odağında olmalısınız.

·       Motosiklet eldivenlerinin parmak uçları dokunmatik ekrana duyarlı şekilde tasarlanıyor. Butarz bir eldiven alırsanız telefon ekranını daha kolay kullanabilirsiniz.

·       Eldivenlersizi dış etkenlerden korumalı aynı zamanda size rahat hissettirmelidir. 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.