Motosiklet Giyim Malzemeleri Hakkında

Motosiklet giyim malzemeleri hakkında


Motosiklete binmek uygun kıyafetler kullanılmazsa çok tehlikeli olabilir. Dünya çapındaki istatistikler, motosikletle ilgili kazalarda ve dünyadaki ölümlerde artan bir orana işaret ediyor. Bununla birlikte, doğru giyinmek, olası motosiklet kazası veya kaza durumunda hayatta kalma şansınızı artırabilir ve yaralanmaları azaltabilir.

Kask takın
Bu şimdiye kadar icat edilen en önemli emniyetli ekipmanlardan biridir. Olası bir motosiklet çarpışmasının neden olduğu başın, özellikle de yüzün ve beynin başını korur. Kapatıldığında kaskın siperliği, böcekleri ve binerken göze çarpabilecek diğer pislikleri de saptırır. Çoğu ülke, bir kask olmadan bir motosiklet kullanmak yasadışı hale getiren kanunları zorladı. Ucuz kasklar genellikle plastik bir kabuktan yapılırken daha pahalı kasklar karbon fiber ve fiberglasdan yapılır.
Kafanıza uygun bir kask satın aldığınızdan emin olun. Yeni bir kask başınıza iyice sığmalıdır. Aşınmışken çok sıkı ya da acı verici olmamalıdır.

Bir motosiklet ceketi giyin.  
Bunlar tipik moda deri ceketleriniz değil. Olası bir motosiklet kazasından deriyi aşınmaya karşı korur. Yüksek kaliteli motosiklet ceketleri çoğunlukla suya dayanıklıdır ve rüzgar patlamasına dayanma kabiliyetine sahiptir. Bazıları yastıklıdır ve sırt, göğüs, dirsek ve omuzları korumaya yönelik darbe emici malzemelerden yapılmıştır.
Her zaman rahatça oturan ve kol hareketini sınırlamayan bir ceket satın aldığınızdan emin olun.

Deri motosiklet eldiveni giyin.
Bir motosiklet sürerken eller çok önemlidir, bu nedenle de bir çeşit koruma hakkına sahiptirler. Deri eldivenler sadece modaya uygun değil aynı zamanda bir motosiklet kazasında eli aşınma ve darbeye karşı koruyorlar. Ayrıca biniciye motosiklet gidonlarının daha iyi kavranmasını sağlarlar. Hava koşullarına dayanıklı eldiven seti satın almak çok önemlidir; bu tür eldivenler rüzgar patlamasına dayanabilir ve soğuk, kış aylarında bile elinizi sıcak tutabilir.
Elinize mükemmel şekilde uyan birini satın aldığınızdan emin olun ve parmakların bisiklet kontrollerini kullanmasını kısıtlamaz.

Motosiklet pantolonu giyin.
Bir motosiklet sürerken kot giymek için yeterli değildir. Uygun bir motosiklet pantolonu giymek önemlidir. Bu tip güvenlik donanımları aşınmaya karşı dayanıklıdır ve kalçaları, dizleri ve paraları koruyan zırhlarla donatılmıştır. Motosiklet pantolonu giymek asla giymeyin.
Binici pantolon biniciye rahatça oturabilmeli ve bacak hareketini sınırlamamalıdır.

Motosiklet botları giyin
Bu tip ayakkabı, kaza durumunda ayak bileklerini ve diğer hassas kemikleri ayaklarınızdan korumalıdır. Binicilik botları bir ayak bileği desteği, sert bir iyileşme ve ayak parmağı kutusu, kaymaz bir taban ve yağa dayanıklı bir malzemeye sahip olmalıdır.
Daima ayağınıza uyan bir bot alınız.
Sürüş esnasında uçmalarını önlemek için, düzgünce bağlanmış olduğundan emin olun.

Vücut zırhını (body armor) giyin
Bazı biniciler, diz pedi, dirsek pedleri ve arka koruyucular gibi ekstra vücut koruması giymeyi tercih ediyor. Bunlar, vücudun diğer bölümlerini kapsamlı bir şekilde koruyan ayrı kayışlarla tutturulmuş nesnelerdir.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.