Motosiklet Giyiminde Kış Ayları

Rahat ve konforlu bir şekilde motosiklet kullanmak için giyimimize dikkat etmemiz gerekir. Giyim şeklimizi belirlemek için de ilk önce motosikleti hangi amaçla kullandığımızı belirlemeliyiz. Evinden işine trafiğe sıkışmadan gitmek isteyen birisi ile günlük olarak 100-200 km yol yapacak olan birisinin giyimi arasında farklılar olacaktır.

Motosiklet giyiminde tek tip bir giyim olmadığını gibi bu giyim de mevsime, kullanım yoğunluğuna, motosikletin tipine ve kişinin fiziksel durumuna göre de değişebilir. En önemli etmenlerden birisi de bütçemiz.

Bütçemize göre motosiklet giyimin kalitesi ve fiyatları değişmektedir.
 

Özellikle kış aylarından motosiklet kullanmak isteyen tutkular giyim deyince akla sadece kalın bir mont gelmemelidir. Kış aylarında giyimimiz içten dışa doğru başlamalıdır. Kış aylarında daha az terlesek bile motosiklet kullandığımızdan dolayı teri emici sentetik giysilerin kullanılması bizi daha az üşütecektir. Coolmax, materyalinden yapınan termal içliklerin kullanımı da bize konfor sağlayacaktır.

Termal içlikler vücudumuza terimizin yapışmasını önleyecekler. Unutmayın ki kış aylarında bile günde 3-4 litre sıvı vücudumuzdan terle yolu ile atılmaktadır.
 

Kış aylarında vücut sıcaklığımızın korunmasına dikkat etmeliyiz. Kış aylarındaki motosiklet giyimin amacı vücut sıcaklığımızın muhafazası olmalıdır. Montlarının altına kat ve kat kalın polarlar ve kazaklar giyenlerin üşüdüğünü görmekteyiz.

Montumuzla tenimiz arasındaki mesafe ne kadar uzak olursa vücudumuzun ısı kaybı o kadar çok olacaktır. Kalın montumuzun altına kat ve kat giyinmek montumuzun işlevini yapmasına engel oluşturacaktır.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.