Motosiklet Güneş Gözlüğü
Motosiklet kaskı kullanırken aynı esnada motosiklet gözlüğü kullanan kişi sayısının oldukça fazladır. Yarım kask modellerinde motosiklet güneş gözlüğü kullanmak pratik olsa da full face yani tam kapalı kask modellerinde biraz daha farklı olabiliyor. Kaskla birlikte takılabilecek güneş gözlükleri sürücülerin işini kolaylaştırıyor. Motor kullanırken kaskın ön camı kapalı olduğunda bir sıkıntı yok ancak hava ısındığında ya da anlık bir bunalma yaşayıp motosiklet kaskı vizörünü kaldırdığınızda partiküllerden rahatsız olursunuz. Motor gözlüğüne zaten böyle durumlarda ihtiyaç doğuyor. Havada uçuşan toz zerreleri, güneşin rahatsız edici ısısı ve motorun hızına bağlı gelişen rüzgâr bakış açısını etkiliyor, görüş kalitesini düşürüyor. Güvenli, konforlu bir sürüşte güneş gözlüğü olumlu etkiler sunuyor. Motosiklet aksesuarları satın alırken kapalı kask ile birlikte kullanabileceğiniz güneş gözlüklerine de bakmanız önerilir.

Motosiklet Güneş Gözlüğü Satın Alma Rehberi

Motosiklet aksesuarları alırken her sürücü tecrübeli kişilerden öneri alıyor ya da diğer kullanıcıların yorumlarını referans alıyor. Kaliteli motor aksesuarı satın almak için önceden araştırma yapmak, diğer sürücülerin fikirlerini duymak önemlidir. Zira alacağınız ürünün raftaki yeri sizi cezp etse de kullanırken aslında o kadar da pratik olmadığını fark edebilirsiniz. Bu yüzden motosiklet gözlüğü satın alırken modelden materyale kadar birçok detaya dikkat edilmelidir. İşte o detaylar;

Gözlük çerçeveleri: Yüzlerce çerçeve modeli var. Motor gözlüğü çerçevesinin dayanıklı olması önemlidir. Sürekli kullanılacağı için yıpranma payı önem taşıyor. Gözlük çerçevelerinin tasarımı, malzemesi, artı ve eksi yönleri değerlendirilerek seçim yapılmalıdır.  

Lens kalitesi: Cam, polarize, plastik koruma kaplamalı gibi farklı lens seçenekleri bulunuyor. Satın alacağınız gözlüğün camlarının nasıl olması gerektiğine önceden karar vermenizde fayda var. Kaplamalı gözlükler motor kullanırken daha çok tercih edilse de her sürücüde farklılık gösterebiliyor. Gözlük satın alırken birkaç modeli değerlendirmeye çalışın.

UV koruması: Her güneş gözlüğünün UV koruması olması gerekiyor. Sadece motor ya da otomobil kullanırken değil günlük yaşamda bile kullandığınız gözlüklerin UV koruması olmasına özen göstermelisiniz. Birçok kaskın ön camında yer alan UV koruması, elbette güneş gözlüğü gibi önemli bir motosiklet aksesuarı özellikleri arasında yer almalıdır.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.