Motosiklet Hırsızlığına Karşı Zincir ve Alarmlı Disk Kilitlerin Kullanımı

Motosiklet hırsızlığına karşı zincir ve alarmlı disk kilitlerin kullanımı

Motosiklet türleri : "Hırsızlık için en popüler motosikletler spor motosikletleri ve daha sık görülen motosikletlerdir. 

En iyi güvenlik : "Bir motosikletin çalınması için en yaygın yol zeminden kaldırıp bir minibüse yüklemektir. Hızlı, kolay, sessizce. motosiklet vagonda görünmez olduğunda, binerken yakalanma riski daha yüksektir. Üstelik bunun nasıl binileceğini bile bilmiyorsun. Ateşlemeyi geçersiz kılmaya gerek yok. Daha kolay olamazdı. Geçmişte onları ön çatalların altına ve şokun yakınındaki motosikletin arkasına bir iskele tüpü taktığını gördük ve bunlardan 4'ünde kaldırdık. 200 kilometrede bile büyük bir spor motosikleti bile sadece 50 kg'dır. "
"Bu nedenle, ilk önceliğiniz yerden kalkmasını durdurmak olmalıdır. Sadece iyi bir zincir, kilitli ve yerden çapalıysa bunu durduracaktır. İdeali sertleşmiş ve 16 mm çaplı artı bir şeye ihtiyacınız var. Aksi halde cıvata kesicileriyle kesebilirler. Onlara göre ideal çünkü onun hızlı ve çok sessiz. İyi bir kilit, almak zor ve çok zor takılan bir kilittir. 
"Bir başka iyi ipucu daima sıkı bir şekilde kapatın, yere gevşek zincir bırakmayın. Yaparsanız, zincir çekiç ataklarını dondurma ve delmeye karşı savunmasızdır. "
"İyi bir yer çapası gerçekten sağlam olmalıdır. Somut yere koymadığınız sürece betona batan olanlar en iyisidir, ancak çoğu insan için gerçekçi değildir. Güçlü cıvatalar çoğunlukla çok etkilidir. Bazıları diğerlerinden daha iyidir. 

Zincir kilitlerin dışında başka harika bir şey, alarmlı disk kilididir. Her tekerleğe bir tane gerekli. motosiklet hareket etmeye başlarsa gidip sağa sola eğilirler,  hırsızların nefret ettiği şeylerdir.  bu tür kilitleri size en yakın motosiklet mağazasından alabilirsiniz.
"motosikletinizde ideal bir şekilde garaj yapın. Eğer hareket dedektörlü ışıklarından birini alırsanız hırsızlar ışıktan rahatsız olurlar. Bir CCTV kamera da uygundur, çünkü onun sahte olduğunu düşündüğü halde bir sürü hırsız motorunuzu pas geçecektir. "

Dünyada bilinen en iyi motosiklet kilit markası Abus'tur.

Üzerine cıvata kesicileriyle herhangi bir tutuş yapmayı zorlaştırıyor. Çoğu zaman üzerine kesiciler koymak için yeterince şey göremiyorsunuz. 
Motosikletiniz nasıl kilitlenecek : "İdeal olarak bir tekerlek vasıtasıyla değil. Bir tekerleğin çıkarılması kolaydır. Gerçekten güvenli bir tekerleğe sahip olma harikası, ancak çok fazla zaman ayırdığımı söylüyorlarmış gibi, bunlar çerçeve aracılığıyla yedek olarak satılmaktadır. Bunu motorumuzla yapamazsınız, bu yüzden motor bloğu ve aşağı borular arasındaki boşluğu doldurdum, sonra da oldukça zaman alıcı olacak ön çatallardan geçtim (muhtemelen disk kilit alarmlarını kapattı) veya çok gürültülü. Zinciri sıkıca kapatın. Bununla kastettiğim, motosiklet ve zemin arasında çok fazla gevşek olmaması gerektiği. Bunu yapabilmek için zincir kovanını kesmeniz gerekebilir. Ama onun gerçekten buna değer. Zincir zeminde gevşek olursa, balyoz çekiç saldırıları, donma saldırıları, kama saldırıları ve cıvata kesicileri daha savunmasız. "
Bir hırsızı caydırmak için : "En büyük caydırıcılık, güvenli bir motosiklet. Orada olmanın nedeni, orada güvensiz olanların sayısı ve her zaman düşük asılı meyve için gidecekleri. "
"Bir hırsızın yakalamak istemediğini unutmayın. Yakalanmak onların iş alanındaki en büyük tehlikedir. İş, çoğunun nasıl göründüğüdür. motosikletinizi diğer motosikletlerden daha riskli hale getirin ve daha kolay toplama için gideceklerdir. Hatırlat bana bir süre gidip devriye geziyordum ve güzel bir Ducati 916'yı arka tekerlekle bir zincirle gördüm, bir şeye bağlı değil. Sahibine bazı tavsiyelerde bulunmuştum ve gemide almasını görmek beni yüreklendiriyordu. Sonuçta, amacınız mümkün olduğunca hareketin içine kapılmalı ve motosikletin çalınması için gereken zamanı en üst düzeye çıkarmalıdır. "

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.