Motosiklet Kask Boyutu Kılavuzu
Motosiklet Kaskı Boyutu Kılavuzu - Doğru Kask Nasıl Ölçülür ve Takılır

Bir motosikletçinin yatırım yapabileceği en etkili ve önemli önlem kasktır. Motosiklet ekipmanlarının en önemli parçası kaza durumunda daha fazla koruma veya daha fazla yatırım getirisi sağlar. Bu, bir motosiklet kaskının neden fiyat veya görünüme dayalı olarak satın alınmaması gerektiğini açıklar. Bir binici, alabileceği en uygun, en çok puan alan kaskı almalıdır.

Bir kask satın almak, farklı şekilleri ve en uygun olanı nasıl alacağınızı anlamak için biraz araştırma yapmayı gerektirir. Bu motosiklet kaskı boyutlandırma kılavuzunda, doğru motosiklet kaskını seçmek için aşağıdaki önemli hususları kapsarız:

Şekil
Motosiklet Helmetinin Boyutlandırılması
Kask takımı
Ancak önce, güvenlik derecelendirmeleri hakkında biraz bilgi sahibi olmak önemlidir. Birleşik Devletler'de kullanım için onaylanan tüm kasklar Ulaştırma Bakanlığı (DOT) derecesine sahiptir. Diğer güvenlik derecelendirmeleri arasında Snell ve Avrupa Ekonomik Komisyonu (ECE) bulunmaktadır. Snell ve ECE daha titiz testlere sahip olma eğilimindedir ancak bu, yalnızca DOT onaylı bir kaskın karayolu seyahati için daha az güvenli olduğu anlamına gelmez. Güvenlik derecelendirmeleri hakkında daha fazla bilgiyi , En İyi Motosiklet Kaskını Seçmek adlı makaleyi okuyabilirsiniz .

Alt çizgi, oturacak en uygun kaskın rahat olması ve hareket yelpazesini veya bir motosikletin güvenli bir şekilde çalışması için gerekli işlevleri yerine getirmeyi engellemeden sürmenizi sağlayan bir araçtır.

Şekil
Kask boyutunu belirlemeden önce göz önüne almanız gereken en önemli kask takımı kask şeklidir. Binici kafasının şekli, uygun bir motosiklet kaskı seçerken hayati bir rol oynamaktadır. Tüm kask üreticileri kapaklarını belirli bir kafa şekline uyacak şekilde tasarlarlar. Bunlar genellikle uzun oval, orta oval ve yuvarlak oval olmak üzere üç temel belirteç arasında değişir.

Uzun Oval - Alnından kafatasının arka tarafına kadar önden arkaya uzanan bir kafa için şekillendirilmiş, yan yana kestiği (kulak kuyruğuna).
Ara Oval - Bir baş için şekillendirilmiş olup, öne arkaya biraz daha uzundur ve yan yana durmaktadır. Çoğu motosiklet kaskı, en yaygın kafa şekli olduğu için bu kategoriye girer; Bir kask şeklini belirtmezse, genellikle budur.
Yuvarlak Oval - Önden-arkaya ve yan yana ölçümlere neredeyse benzeyen bir kafa için şekillendirilmiştir.
Baş şekli belirlendikten sonra, mevcut motosiklet kasklarının muazzam seçimini binicinin kafasına uyacak olan daha küçük, daha uygun bir listeye kadar filtrelemek daha kolaydır. Şimdi motosiklet kaskının doğru boyutunu bulmanın tam zamanı.

Başa dönüş

Motosiklet Kaskının Boyutlandırılması
Motosiklet kaskı boyutunu ölçmek, iyi takılmış bir şapka aramak kadar basittir. Aradaki fark, kaskın binicinin kafasına ne denk geldiğidir. Bunun için en iyi araç, bir terzi ya da terzi bant ölçüsüdür. Sürücünün kafatasının etrafına sarılacak kadar esnektir ve doğru bir boyutu belirlemek için faydalı adımlarla işaretlenmiştir. Size uygun kask büyüklüğünü bulmak için kullanın:

Ölçüm bandını başın en geniş bölümüne sarın - bu kulakların hemen üstünde ve çoğu kez kaşların yarım inç üzerinde olacak - alında ölçü alacaktır. En doğru ölçüyü elde etmek için bu adımda bir arkadaşınıza yardım edin.
Ölçümü yapın ve istediğiniz motosiklet kaskının sayfasındaki boyut çizelgesiyle karşılaştırın (aşağı kaydırmanız gerekebilir). Her üreticinin kendi modellerine özgü boyutları vardır, bu nedenle sadece motosiklet kaskı için düşünülmüş boyut çizelgesine güvenir.
Aynı üreticinin farklı modelleri arasında bile bazı farklılıklar olur; bu nedenle, kaskınız düzgün şekilde oturmuyorsa, MotoSport "Ücretsiz Birinci Değişim" programı sunar.Bir motosiklet kask boyutu tablosu örneği

Başa dönüş

Kask takımı
Yeni bir kask ilk giyildiğinde, iç kısmı kafanın çoğuyla temas ederek aslında biraz sıkı olmalı, ancak herhangi bir ağrıya neden olan kadar kısıtlayıcı olmamalıdır. "Sıcak noktalar" olmamalı - kaskın kafatasının veya yüzünün belirli noktalarına baskı uyguladığı yerler - ancak serbestçe hareket etmemelidir. Zamanla, bir kask, binerken olduğu gibi binici kafasının şekline uyacak şekilde ayarlanır, biraz "gevşer" ve biraz gevşer. Bununla birlikte, kolaylıkla yan yana dönmek için gevşek olmamalıdır.Kaskı takın - başın üstünde olduğu gibi biraz sıkı olmalıdır.
Kask, göz yuvasının üst kenarı kaşların hemen üstünde olacak şekilde kafa üzerine eşit şekilde oturmalı ve yan yana görmek için iyi bir periferik görme önerin.
Kaskın iç kısmı ile başının arasına bir parmak koyun. Kolayca sığıyorsa, daha küçük bir boyut deneyin. Bazı kask modelleri, daha iyi takma için yanak pedlerinde değişiklik yapabilmenizi sağlar, bu nedenle doğru boyutlandırma için kontrol ederken bunu dikkate alın.
Son olarak, bir kask tarzı üzerinde karar verirken - çoğunlukla renk, desen ve kalkan tinti için kişisel seçim seçeneğine kadar ancak bir kaskı daha parlak ve daha kolay göründüğünü hatırlayın. Yüz koruyucusu sürücünün vizyonunu hiçbir şekilde örtüşmemeli ve renklendirilmiş siperlikler sadece güneşli günlerde kullanılmalıdır.

Başa dönüş

Sonuç
İyi bir motosiklet kaskı, daha güvenli ve daha konforlu bir sürüşe katkıda bulunur. Kask doğru uymuyorsa, ağrıya neden olabilir ve bu da genellikle tehlikeli dağılmalara yol açabilir ve bir kazada binicinin kafasını tamamen koruyamayabilir. Bu nedenle, biniciye uyan bir motosiklet kaskı bulmak, kaskın konfor ve emniyet ikiz görevleri için çok önemlidir. Doğru kask bulma için yeterli zaman harcayın ve kaskın giyerken neredeyse kaybolduğunu göreceksiniz; ancak yolculuk yanlış giderse nereye gideceğiniz doğru. Akıllı ol. Dikkatli ol. Doğru boyutta bir motosiklet kaskıyla biniş yapın ve gelecek yıllar boyunca yolun tadını çıkarın.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.