Motosiklet Kask Camı

Motosiklet sürücülerinin hayatını korumaya yönelik tasarlanan ve yasalarla da takılması zorunlu hale getirilenmotosiklet kaskı, kendi içinde birçok farklı modele ayrılıyor. Her kask modelinin teknik özellikleri değişkenlik gösterebiliyor. Kask modellerinde genel görünüme bakarken kask camını özel olarak ele almak gerekiyor. Sürücülerin kaskla birlikte güneş gözlüğü ya da siperlik kullanması tek başına yeterli gelmiyor. Kasklar, kask camı ile birlikte kullanıldığında sürüşkalitesi artıyor. Güneşin zararlı ve görüş açısını etkileyen ışınları, rüzgârıngüçlü etkisi ve yoldan yükselen toz parçacıkları sürücüyü çok rahatsız ediyor,dikkat bozukluğuna neden olabiliyor. Işınlardan, rüzgârdan ve dış etkenlerden korunmanın yolu kaliteli cama sahip motor kaskları oluyor.

Kask camı neden bu kadar önemlisorusu bir süre motosiklet kullanıldıktan sonra açıkça görülebiliyor. Sürücüler, trafikte ilerlerken aslında sadece güneş, rüzgâr gibi iklim olaylarından etkilenmiyor. Aynı zamanda diğer araçların gürültüsü, karşıdan gelenaracın farları sürücüde odaklanmayı engelleyebiliyor. Sürücünün yola tam konsantre olması için donanımlı bir kask takması elzem. Kask camının motor yolculuğundaki öneminin kavranması sürüş kalitesini doğrudan yükseltiyor. Kask camı çeşitleri incelendiğinde sizleri farklı kalitede cam modellerinin karşıladığını görebilirsiniz. Polarize edilmiş kasklar, en çok tercih edilenler arasında bulunuyor. Bu cam modelleri, karşıdan gelen ışığın ya da güneş ışınlarının parlak etkisini kırıyor, görüşünüzü daha net bir seviyeye ulaştırıyor. Motosiklet aksesuarları seçiminde dış etkenler göz önünde bulundurularak seçimler yapmak uzun vadede işlevsel aksesuarlar satın almanızayardımcı olur.

Kask Camının Özellikleri

Motosiklet kaskı camı özellikleri tamamen görüş kalitesini iyileştirmeye yönelik geliştirilmiştir. Polarizecamlar, UV güneş koruması sunan camlar tıpkı bir güneş gözlüğü mantığına sahiptir. Sürücüler kaskını taktığında güneşli ya da bulutlu hava ayrımı yapmadan çok net bir görüş açısına sahip oluyorlar. Polarize camların kasklardaki popülaritesinin asıl nedeni, gün batımında motor kullanan kişilerin havanın atmosferinden etkilenip odağını kaybetmemesinde en etkili camın polarize olmasıdır. Güneşi, renkli görüntüyü filtreleyen camlar, sürüş kalitesini ciddi oranda artırıyor. Kasklı ve kasksız yapılan yolculuklarda sürücüler bu ayrımı net bir şekilde yapmayı başarıyor. 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.