Motosiklet Kask Çeşitleri

Motosiklet Kask Çeşitleri

Full Face Motosiklet Kaskı


Kapalı motosiklet kaskı olarak da anılan full face kasklar; kask modelleri arasında en güvenilir, en donanımlı ve en dayanıklı kask olarak biliniyor. Sürücünün başını komple saran, şehir içinde ve uzun yolculuklarda ideal bir kullanım sağlayan full face kask, her bakımdan sürücünün hayatını koruyan modellerden biridir. Profesyonel ve deneyimli sürücüler bilinçli sürücü kapsamında sürücü adaylarını donanımlı kask kullanmaları yönünde uyarıyor.

Cross Motosiklet Kaskı


Cross veya Enduro motosiklet kaskı olarak anılan kasklar, arazi şartlarında motor kullanırken tercih edilen ve önerilen kask çeşitlerinden biridir. Kaskın özelliklerine bakıldığında çoğu modelinde vizör kullanılmadığı görülüyor. Bunun sebebi vizörün arazinin doğal koşullarında buğulanma vb problemler görüş kalitesini düşürmesin diye tercih edilmiyor. Elbette gözleri korumak adına kask ile birlikte özel gözlükler satılıyor. Teknik özellikleri arazinin zorlu şartlarına uygun olarak tasarlanmıştır. Bu tip kask modelleri şehir içinde kullanıma uygunluk göstermez.

Çene Açılır Motosiklet Kaskı


Çenenin komple kaskın üst bölümüne doğru kalkması gibi işlevsel bir yönü olan çene açılır motosiklet kaskı, oldukça pratiktir. Çenenin kolayca açılıp yukarı kaydırılıyor olması tek kask ile hem açık kask hem de kapalı kask özelliğini bir arada yaşatıyor. Sürüş esnasında kısa duruşlar, benzin istasyonlarında yakıt alma, yol üstündeki büfelerden bir şeyler alma, su içme, biriyle ayaküstü konuşma gibi küçük molalarda kaskı çıkarmakla uğraştırmayan kask modeli, zamandan tasarruf sağlıyor. Özellikle moto – kuryeler çeneden açılabilen motor kasklarını pratik ve tasarruf sağladığı için tercih ediyor. Güvenlik açısından incelendiğinde ise yüzde yüz koruma sağlamıyor olsa da yapılan dayanıklılık testlerinden yüksek oranda güvenli sonucunu alan modelleri bulunuyor. Elbette açık ve yarım kasklara
oranla güvenli bir kask seçeneği oluşturuyor.

Yarım Motosiklet Kaskı


Scooter kullanıcılarının vazgeçilmezi olan, sevimli görüntüsüyle cezbeden yarım motosiklet kaskı, güvenlik açısından önerilen bir kask modeli değil. Kaza esnasında en çok darbe alan bölgeler kafatası ve çenedir. Çeneyi tamamen açıkta bırakan yarım kask, eksik bir güvenlik sunuyor. Şehir içi yolculuklarda trafiğin yoğun olmadığı, hız yapılmayan sürüşlerde yarım kask takılabilir.                                                                                                                                                                                                      
 
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.