Motosiklet Kaskı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Motosiklet kaskı takmanın en temel ve öncelikli sebebi hayati güvenliği sağlamaktır. Şık tasarımlar, eğlenceli kasklar, çılgın görünümlü motor aksesuarları üretiliyor olsa da motor kaskı tamamen can güvenliğini korumak adına takılır. İşbu sebeple motosiklet kaskı tıpkı diğer motor ekipmanları gibi büyük önem taşır ve dikkatle alınması gerekir. Zira yanlış alınan kask, kötü sonuçlar doğurabilir, sürücünün hayatını ölümle sonlandırabilir. Peki, bu denli önemli olan bir motor aksesuarını alırken neye, nelere dikkat edilmelidir? Hangi kask çeşidi tercih edilmelidir?Açık Kask & Kapalı Kask & Yarım Kask

Motor kaskı alırken öncelikli olarak hangi kaskın alınacağı seçilmelidir. Açık motosiklet kaskı, yarım kask, full face motosiklet kaskı olmak üzere çeşitli gruplar bulunuyor. Önerimiz elbette kafayı ve boyun bölgesini donanımlı bir şekilde koruyan kapalı (full face) kasklar olacaktır.

Kafa ölçüsü & Kaskın numarası

Kaskı kafanıza taktığınızda rahat olması sürüş esnasında konforlu ve güvenli olmanızı sağlar. Kask seçerken bu detay göz önünde bulundurulmalıdır. İnternetten kask satın alırken kaskın teknik özellikleri ile birlikte ölçülerine de dikkat etmelisiniz. Bir mezura ile alın bölgenizi baz alarak kafanızın çevresini ölçebilir ve internetten satın alacağınız kask ile karşılaştırma yapabilirsiniz.

Dayanıklı cam vizörleri

Motosiklet kaskı sürücünün yüzünü öndeki cam vizörler ile korur. Kask seçerken bu camların dayanıklı olması, yoldan sıçrayan kum ve küçük taşlara karşı dayanıklı olmasına dikkat etmelisiniz. Dayanıksız camlar kaskın ömrünü kısaltır, sürüş esnasında görüş kalitesini düşürür.
Hava alabilen kasklar
Uzun yollarda, gezi sürüşlerinde sürekli kask takmak sürücünün terlemesine ve dikkatinin dağılmasına sebep olur. Bu durumu yenmek için kask satın alırken teknik özelliklerden kaskın havalandırma özelliğinin olup olmadığına bakmalısınız.

Ayarlanabilir kayış sistemi

Kask takıldığı zaman çenenin hemen altında kayış sistemi bulunur. Bu sistemin nitelikli çalışması için ayarlanabilir olması her seferinde uğraşmanızı önler.

Fiyat & Performans

Motosiklet kaskı can güvenliği hayat garantisi için takıldığından en kaliteli olan model seçilmelidir. Kullanışlı ve kaliteli bir motor kaskı tüm gezilerinizde size güvenli bir yolculuk keyfi kazandırır. Bu nedenle kask seçerken ucuz kask değil kaliteli kask düşüncesini göz önünde bulundurmalı ve ideal kaskı bulduğunuzda fiyatı dert etmemelisiniz; zira hayatınız her zaman daha önemlidir.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.