Motosiklet Kaskı Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Motosiklet kaskı motor sürücüleri için çok önemlidir. Ancak motosiklet kullanıcıları kask satın alırken bazı hatalar yapar. Üstelik bu hataları doğru sanarak bilinçli olarak uygular. Bu yazımızda sizlere en doğru motor kaskını seçebilmeniz için doğru olarak bildiğiniz yanlışlardan bahsedeceğiz. Motor kaskınızı seçerken bu hataları kesinlikle yapmayın;

Pahalı Kask En Güvenli Kask Değildir

Motosiklet kaskı yaparken en çok yapılan yanlışlardan biri pahalı k ask seçilmesidir. Motor sürücüleri özellikle acemilik döneminde pahalı kaskların güvenli motosiklet aksesuarları olduğunu düşünür. Ancak kasklar için fiyatlarından ziyade tasarımları, güvenlik sertifikaları ve testlerdeki derecelendirmeleri önemlidir.

Motor kaskları üretim aşamasında dayanıklılık testine girer. Güvenlik için 1 ile 5 yıldız arasında derecelendirme yapılır. Bu testleri incelerseniz ortalama fiyata sahip bir kaskın çok pahalı kasklardan daha yüksek bir derece aldığını görebilirsiniz.

Bir Markanın Tüm Kaskları En İyi Kask Değildir

Motosiklet kaskı satan firmalar için en çok yapılan yanlış çok kaliteli bir kask modeli bulunan bir markanın tüm kasklarının mükemmel olacağı düşüncesidir. Bazı markalar sponsor olduğu etkinliklerde ya da belirli modelleriyle çok kaliteli kask modelleri üretebilir. Ancak sizin bu markaya ait aldığınız kask modeli aynı kalitede olmayabilir.

Kask seçimi yaparken markadan ziyade ürünün aldığı güvenlik testlerindeki derecelendirmelere bakmalısınız. Bu testleri marka bazında değerlendirmeyin. Tercih etmek istediğiniz modellere ait testleri inceleyin. Çok kaliteli kasklar üreten bir markanın herhangi modeli çok kalitesiz olabileceği gibi çok kötü deneyimler sunan bir markaya ait mükemmel bir kask bulabilirsiniz.

Sadece Kapalı Kasklar Güvenli Değildir

Kask önerisi sunan siteler ya da forumlarda sadece kapalı kaskların güvenli olduğuna dair bir değerlendirme bulabilirsiniz. Ancak bu çok yanlış bir görüştür. Motosiklet kaskı modelleri arasında açık kask, yarı açık kask gibi birçok model güvenilir tasarıma sahiptir. Motosiklet kaskı için en güvenilir seçim kullanım durumu ve motor türüne göre seçilecek kasklardır. Kapalı motosiklet kaskı en güvenilir kask modelleri olsa da şehir içinde yavaş seyirde kullandığınız motorda rahatsız edici olabilir. Bu yüzden kullanım amacına göre motor kaskı seçmek daha doğru olur.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.