Motosiklet Kaskı Ne İşe Yarar?

Bir aktivite yapmak isteyenler için özel koruma sağlayan çok sayıda ekipman vardır. Motosiklet kullanıcıları için de en önemli koruyucu ekipmanlar arasında motosiklet kaskı geliyor. Motosiklet kaskları büyük ya da küçük kazalarda hem sürücüleri hem de arkasındaki kişileri koruyacak en önemli ekipmanlar arasındadır.  Motosiklette en etkili koruma aracı olarak kask gösterilebilir.

Motosiklet kullanıyorsanız mutlaka kaskınızı yanınızdan ayırmamayı da alışkanlık haline getirmelisiniz.  Motosiklet kaskı tabii ki de tam koruma sağlamasa da bir kaza geçirdiğinizde beyin,  yüz ve hayat koruma görevi görür. Diğer motosiklet giysileriyle birlikte kask ortaya çıkacak yaralanmaları en aza indirmektedir.

Her yıl motosiklet kazalarında kask kullanan binlerce sürücü hayati bir sorun yaşamadan kazaları atlatıyor. Kaliteli bir kask tercih ederek motosiklet kullanma zevkinizi de arttırabilirsiniz.  Kask sayesinde kulak, göz ve suratınıza çarpan rüzgara engel olabilirsiniz.  Ayrıca havada uçan böcek ve diğer nesnelere karşı sizi korur.  Ayrıca yorulmadan daha uzun süre motor kullanabilir ve hava değişikliklerinden de etkilenmezsiniz.

Motosiklet Kaskı Nasıl Korur?

Motosiklet kaskı satın alıyorsanız sizin için özel bir koruma görevi görür.Motosiklet kaskları komplike üretim olan özel tasarım ürünlerdir.  Çok uzun yıllar süren araştırma ve deneylerden sonra üretilmiş ürünlerdir. Bir motosiklet kaskı dış yüzey, darbe emici iç yüzey,  konforlu ped ve kaliteli bir sabitleme sisteminden meydana gelmektedir.

Dış yüzeyler güçlendirilmiş fiber bileşim ya da polikarbonattan meydana gelir. Çok güçlü bir madde olduğundan çarpma anında kafayı korumaya yöneliktir. Darbe anında ortaya çıkan enerji baş kısmınızda eşit olarak dağıtılır. Kaskın iç yüzeyinde ise geliştirilmiş polistrenden üretilmiş olan özel bir darbe emici yüzey vardır.  Buradaki yoğun tabaka kafanız hareket etmeye devam etse de ortaya çıkan darbeyi engeller.

 Konforlu ped ise kaskta kafanızı saran bölümdür. Bu bölüm sayesinde kask kafanıza tam oturur ve daha konforlu bir sürüş deneyimi yaşamanızı sağlar.  Sabitleme sistemi ya da çene kayışı ise bir darbe anında kaskın kafanızda kalmasını sağlayarak ortaya çıkabilecek zararları önler.  Bu yüzden motosiklet kaskı  kullanırken güvenlik adına kayışını da takmayı alışkanlık haline getirmelisiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.