Motosiklet Sürmek
Motosiklet sürmek dışarıdan bakıldığında oldukça tehlikeli ve ürkütücü görünüyor olabilir. Esasında korunaksız çıkıldığında tam da öyle görünüyor. Ancak motosiklet kaskı ve montu başta olmak üzere birçok aksesuar yolculuğu güvenli hale getiriyor, tehlikeleri minimum seviyeye indirgiyor. Kadın ve erkek sürücüler için ayrı tasarlanan her ürün tehlikeyi kovuşturmak haricinde yolculuğun rahat geçmesini sağlıyor. Güneşin en tepede olduğu saatlerde bile motor sürerken hıza bağlı oluşan rüzgâr yüz bölgesine doğrudan vuruyor, nefes alışverişini dahi etkiliyor. Rüzgârın dikkat dağıtıcı etkisinden, güneşin yakıcı ışınlarından kaçınmak için motosiklet kaskı, montu ve eldiveni şart. Kask ciddi anlamda sürücüye dört dörtlük koruma sağlıyor. Darbelere karşı tasarlanan kasklar, kaza olmaksızın da işe yarıyor, dış etkenlerden koruyor. Özellikle de kadın sürücüler için motosiklet kaskı çok önemli. Belli bir hızda motorla giderken saçlar uçuşuyor ve keyifli hissettiriyor. Saçların rüzgârda uçuşması genel anlamda dikkat dağıtıcı, rüzgâra bağlı saçın görüş açısını kapatması ise son derece tehlikelidir. Saçlar, saça takılan eşarp, şal ve fular gibi aksesuarlar rüzgârın yönlendirmesiyle sürücüye zor anlar yaşatabiliyor.

Motosiklet kask modellerinin hareket özgürlüğü sunması kadın sürücülerin saçlarının dağılmasını, sıkışmasını önlüyor. Saçlar topuz yapılarak rahatlıkla kask kullanılabiliyor. Motosiklet sürücülerinin çoğunluğu erkek olduğu için tasarlanan aksesuarlar da erkek sürücülere yönelik piyasaya sürülüyor. Son dönemlerde kadın sürücülerin artması motosiklet kaskından çantalara kadar tüm aksesuarlarda ve giyim ürünlerinde kadınlara yönelik renkli, şık ve güvenlikli aksesuar serisinin ortaya çıkmasını sağladı. Şimdilerde yaşa ve cinsiyete bağlı olmaksızın çok geniş bir kitle motosiklet aksesuarı konusunda dilediği gibi alışveriş yapabiliyor.

Motosiklet aksesuarlarını sırf zorunluluk olarak almak yanlış bir düşüncedir. Güvenlik ile birlikte her zaman konfor ön planda olmalıdır. Çünkü istenilen konforu bulamayan sürücü yol boyunca kendisini rahatsız hisseder ve dikkati dağılarak belki de kazaya karışabilir. Bu nedenle deneyimli sürücüler daima motosiklet kaskı, montu, eldiveni ve benzeri ürünleri alırken kullanılan malzemelere, ürünün sertifikalarına ve konforuna yani beden ölçüsüne dikkat edilmesi gerektiğini belirtiyor. Motosiklet aksesuarları ile sürüşler çok daha güvenli ve keyiflidir.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.