Motosiklet Kaskı Takmak için 5 Geçerli Sebep,Motosiklet Kaskı

Motosiklet Kaskı Takmak için 5 Geçerli Sebep


Kafayı darbelerden korur


Motosiklet kazalarına dair istatistiklere bakıldığında ilk dikkat çeken şey kask kullanımıdır. Kaza esnasında motor kaskı takan sürücüler hayati risk taşımayan sonuçlarla karşılaşırken kask takmayan sürücüler olay yerinde hayatını kaybediyor veya büyük bir yaşam mücadelesi vermek zorunda kalıyor. Motosiklet kaskı tüm olasılıklara karşı kafayı, kafatasını darbelerden sakınır ve can güvenliğini korur.


Gürültüyü önler; keyifli bir sürüş sağlar


Motosiklet sürmek özgürlüğe doğru yol almak şeklinde tanımlansa da işin aslı müthiş gürültü içeren bir ulaşım şeklidir. Motor kaskı kullanmak hız yaptıkça artan rüzgar, motor, otomobil ve benzeri tüm sesleri büyük oranda azaltır ve sürücünün sessiz, huzurlu ve kontrollü bir şekilde yol almasını sağlar.


Rüzgâra karşı sürücünün yüzünü korur  


Rüzgar sürücüler için birtakım tehlikeleri beraberinde getirir. En sık görülen ve tedbir alınan tehlike yüz felcidir. Motosiklet kaskı takmak – elbette full face motosiklet kaskı – yüz felci riskini ortadan kaldırır ve sağlıklı sürüş fırsatı verir. Açık motosiklet kaskı veya yarım motor kaskı kullananlar bu tehlikeye karşı tedbirsiz kaldığından motosiklet buff aksesuarı kullanarak yüzlerini örtmeleri önerilir.


Güvenli telefon iletişimine zemin hazırlar


Bluetooth uyumlu motosiklet kaskı sayesinde sürüş esnasında telefon çaldığında sürücü güvenli bir şekilde telefonu yanıtlıyor ve motor kaskı yardımıyla tehlikeden uzak, sessiz – sakin telefon görüşmesi yapabiliyor.
 

Dış etkenlere karşı tedbir sağlar


Motosiklet aksesuarları veya motor ekipmanları güvenlik ön planda tutularak hazırlanıyor. Motosiklet kasklarının en temel işlevi kafayı darbelerden korumaktır. Bu darbeler bazen büyük olurken çoğu zaman küçük ama süreklilik sağladığından daha tehlikeli olabiliyor. Şehir trafiğinde, otobanlarda hafriyat taşıyan kamyonlar, nakliye gerçekleştiren kamyonetler veya bozuk yollarda ilerleyen trafik yüzünden minik taşlar, kumlar sıçrayabiliyor. Coğrafik koşullara bağlı olarak kum fırtınası da sıklıkla görülen bir tehlikedir. Motosiklet sürücüsü açık havada yol aldığından bu sıçrayan taşlar göz başta olmak üzere yüz bölgesi için büyük tehlike arz ediyor. Motosiklet kaskı takılarak bu tarz küçük tehlikelere karşı koruma sağlamak pratik bir çözümdür.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.