Motosiklet Kaskı Takmanın Avantajları
Motosiklet kaskı kullanmanın önemini ve avantajını profesyonel motor yarışçılarını izlerken anlamak mümkündür. Küçük – büyük birçok kaza ve tehlike atlatan motor sürücüleri, kullandıkları motosiklet aksesuarları sayesinde ölümcül yara almaktan kurtuluyor hatta hayatını kaybetme riskini absorbe ediyor. Motosiklet sürmeyi ulaşım ve spor amacıyla ele aldığımızda korunaklı olmamız gerektiğini anlıyoruz. Otomobiller hatta bisikletler bile emniyet kemeri, kask, dizlik gibi aksesuarlarla kullanılıyor. Motosikletin de kendine has koruma aksesuarlarının olması çok doğal. Üstelik motosiklet sürate dayalı, sürücünün açıkta olduğu bir ulaşım aracı olduğundan ekstra bir koruma olması gerekiyor. Motosiklet aksesuarları; mont, kask, eldiven, pantolon, tulum, bot gibi sürüş konforunu artıran, kazalarda sürücüyü koruyan ekipmanlardır.  Motosiklet aksesuarları sadece keyif için değil hayatı korumak amacıyla, bu bilinçle kullanılmalıdır. Özellikle kask baş bölgesini korur, ciddi yaralanmaları önler. Mont ise omuriliği ve sırtı koruyarak felç kalma risklerini azaltır. Motosiklet aksesuarları kullanmanın sürücüye getireceği avantajlar genel anlamda şöyledir;

Sürüş zevkini artırır: Motor kullanırken sürücüyü rahatsız eden dış etkenler; diğer arabaların sesleri, rüzgâr, korna sesleri, uçuşan kuş – böcek – kelebek gibi canlılar. Kask takarak tüm bu rahatsız edici etkenleri ortadan kaldırmak, gerçek bir sürüş konforu yakalamak mümkündür. Seslerden arınan sürücü, bütün dikkatini yola aktararak yolculuğundan keyif alır.

Beyni, başı ve yüzü korur: Motosiklet aksesuarı dendiğinde akla gelen ilk ürün kask olur. Kask elbette baş bölgesiyle birlikte beyni ve yüzü korumaya yöneliktir. Kaza anında alınabilecek darbeler beyin kanamasına veya travmaya sebep olabiliyor. Birçok kaza sonucunda sürücüler hayatını kaybediyor ya da uzun koma süreçlerine adım atıyor. Kask takarak bu riskleri minimum seviyeye düşürebilirsiniz. Motosiklet aksesuarları güvenlikle birlikte konfora da dikkat ettiğinden, sürekli kask takmak rahatsızlık vermez aksine daha rahat bir sürüş yapmanıza yardımcı olur.

İklimsel etkileri en aza indirger: Yağmur, rüzgâr, fırtına, yoldan gelen minik taşlar, yakıcı güneş motor sürücülerinin kâbusu oluyor. Kısa veya uzun fark etmeksizin tüm yolculuklarda iklime bağlı gelişen dış etkenler sürücünün dikkatini dağıtıyor; üşümesine ve terlemesine sebep olabiliyor. Güneş görüş açısını bile kötü etkiliyor. Motosiklet aksesuarları küçümsenmemeli, her aksesuarın bir amaca hizmet ettiği üstelik işlevsel sonuçlar verdiği unutulmamalıdır.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.