Motosiklet Kaskının Güneş Vizörünün Çıkarılması

Güneş vizörlü kasklarda güneş vizörünün çıkarılması


Güneş vizörlü kaskınızın vizörünü indirin. Güneşliği, aşağı konuma düşürmek için gerektiğinde döndürün. Vizöre tam erişim sağlamak için yüz kapağını kaldırın.
Çoğu durumda, güneşlik çene kenarında veya tapınağın kenarında yer alan bir kaydırma düğmesi ile kontrol edilir. Vizörü indirmek için slaydı geri itin.
Oturun ve siperliği üzerinde çalışırken kucağınıza kask tutun. Alternatif olarak, kaskı otururken veya ayakta dururken düz bir çalışma yüzeyinde sabit tutabilirsiniz.
Kask ayrı bir çene bölümüne sahipse, çeneyi açıp vizör üzerinde çalışmadan önce yerine sabitleyin.

Bağlantı tırnağını serbest bırakın. Güneşlik yüzeyinin bir tarafındaki bağlantı tırnağını bulun. O taraftaki vizörü gevşetmek için tırnağı kaldırın veya bükün.
Bu sekme güneşlik sistemini kaskın yan tarafındaki montaj pimine sabitler.
Çıkıntı tamamen açılana kadar güneş ışığının bu tarafını serbest bırakana kadar tırnağı dışarı doğru bükmeye devam edin.

Diğer taraftan da tekrarlayın. Güneşlik'in karşı tarafındaki eşleşen bağlantı tırnağını bulun. Daha önce olduğu gibi, siperliği kaldırmak için siperle kaldırın veya bükün.
Güneşlik ön ve arka tarafının her iki tarafı da çok gevşek olmalıdır.

Vizörü çekin. Güneşlik iki yanını ilgili montaj pimlerinden kaldırın. Kaskı çıkarmak için açılmış vizörü aşağı ve yukarı çekin.
Kazara çizik veya parmak izi oluşmasını önlemek için, çıplak ellerinizi kullanmadan zırhı yumuşak, temiz bir bez ile kapmak isteyebilirsiniz. Mikrofiber bir bez idealdir.
Kaldırırken vizörü iç kabuğa sürtünmesini önlemeye çalışın. Kabuk üzerinde vurur veya kayar, çizilebilir.
Güneşlik Koruyucuyu Yeniden Takma

Vizörü aşağıya tutun. Vizörü yeniden yüklerken, güneşlik tutucuları "aşağı" konumdadır.
Kaskın yan tarafındaki kontrol düğmesini kontrol edin. Gerekirse, vizör tutucularını indirmek için sileceği geri itin.
Vizörü takarken yüz kapağını ve çene bölümünü açık tutun.
Siperliği kucağınıza veya vizör tutamakları yüzünüze doğru eğilmiş olarak düz bir iş yüzeyinde tutun. Bu genellikle en kolay çalışma açısı olacaktır.

Vizörü iki yan tırnağa kaydırın. Güneşlik siperini, kaskın her iki yanındaki bağlama parçalarının arasına dikkatlice takın.
Vizör her iki tırnağa da aynı anda kaydırılamazsa, bir kerede bir tarafa oturtabilirsiniz.
Çalışırken çizmemesini veya lekelenmesini önlemek için siperi yumuşak, temiz bir bezle tutun. Vurmayı, sert kabuklu yüzeye kolayca çizilebileceğinden, iç kabuğu da önleyerek dikkatli bir şekilde yerleştirin.

Vizörü kaskın içine döndürün. Güneşlik yerine kilitlenince, işletim slaytını kullanın ve kaskın içine geri döndürün.
Kapağın, kaskın iç ve dış kabukları arasında kayacağını doğrulayın. Gerekirse, parmaklarınızı bu ilk dönüş için iki kabuk arasına yönlendirmek için kullanın.
Bu ilk dönüş, siperin uygun konumuna getirilmesine yardımcı olmalıdır.

Vizörü kontrol et. Güneşlik çubuğunu aşağı ve yukarı birkaç kez döndürmek için çalıştırma düğmesini kullanın. Siperin güvenli kalmasını doğrulamak için her seferinde siperliği kontrol edin.
Bu adım çok önemlidir. Vizör güvenli değilse ve sürüş sırasında kullanmaya çalışırsanız, kısmen veya tamamen düşebilir ve bu da vizyonunuzu engeller.
Eğer siperlik gevşek görünüyorsa, onu iki yuvaya doğru şekilde geri takmadığınız mümkündür. Vizörü çıkarın ve tekrar takmayı deneyin.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.