Motosiklet Kaskının Önemini Kazadan Önce Anlamak
Türkiye İstatistik Kurumu, her yıl trafik kazalarına ilişkin rapor yayınlıyor. 2017 yılının başında yayınlanan raporda 7 bin 300 kişinin öldüğü saptanmıştır. Elbette bu sayı sadece ölen kişilerin sayısını belirtiyor. Ölüm ve yaralanma dâhil olmak üzere toplamda 295 bin 727 ulaşım aracı kazaya karışmıştır. Bu araçların yaklaşık yüzde 20’sini motosikletler oluşturuyor. Oranların korkunçluğu motosiklet aksesuarlarının önemini gösterirken aslında motosiklet kaskının da ne kadar hayati olduğunu net bir şekilde vurguluyor. Ne yazık ki her yıl benzer oranlarda motosiklet kazası yaşanıyor. Şanslı olan sürücüler yaralanmalarla atlatıyor. Ancak kazaların büyük bölümü ölümle sonuçlanıyor. Bir diğer kötü sonuç ise kaza sonrası omurilik zedelenmelerine ve beyin hasarına bağlı ortaya çıkan yatalaklık. Kısacası korunaksız, motosiklet kaskı olmadan yapılan her yolculuk kazaya davetiye çıkarmaktır. Gelen kaza ise şüphesiz kişinin hayatını doğrudan kötü bir biçimde etkiliyor.

Motosiklet kaskı trafik kurallarına göre mecburi bir motor aksesuarı. Ancak çoğu kişi bu mecburiyete bile uymuyor ve kask takmaktan imtina ediyor. Oysaki motosiklet kaskı takmamanın maddi yaptırımı bile bulunuyor. Buna rağmen motor sürücüleri kask ve mont gibi sürücüyü gerçek anlamda koruyan aksesuarları ancak başlarına ciddi bir kaza geldiğinde takıyor. Elbette trafikte bilinçli sürücüler de mevcut ancak geneli ele aldığımızda aksesuarı önemsemeyen, tehlikeleri göz ardı eden binlerce sürücü bulunuyor. Trafikte korunaklı sürücüler oluşturmak için yapılan bilinçlendirme kampanyaları ne yazık ki genele ulaşmıyor. Motosiklet montu ve motor kaskı kullanmayan sürücüler bu aksesuarların gerekliliğini kaza yaptıktan sonra anlıyor. Aileler bile bu düşünce yapısında olabiliyor.
Motosiklet montu gövdeyi korumayı amaçlayan aynı zamanda rüzgara ve soğuğa karşı sürücü kamufle eden bir aksesuar; motosiklet kaskı ise gürültü, rüzgar, darbe ve sürüklenmeye karşı sürücünün başını koruyup beyin hasarı almasını önleyen hayati bir aksesuardır. Bu aşamada mont ve kask giymemek, bir şey olmaz mantığıyla trafiğe çıkmak tamamen deli cesaretini ifade ediyor. Bilinçli her sürücü, tecrübeli her motorcu keyif veya ulaşım fark etmeksizin motor yolculuklarında motosiklet kaskı, mont, eldiven üçlüsünün sürücünün hayatını koruduğunu, sürüş keyfini arttırdığını bilir.

Motosiklet kaskı çeşitlerine ulaşmak ve hızlıca satın almak için https://www.motosikletaksesuarlari.com/Motosiklet-Kaski-Fiyatlari-ve-Modelleri adresini ziyaret edebilirsiniz.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.