Motosiklet Kaskınızın Değişim Zamanı Gelmedi mi?
Motosiklet kullanan herkes aldığı motor aksesuarlarının uzun ömürlü olmasına özen gösterir. Ne kadar uzun ömürlü olursa olsun her aksesuarın bir kullanım ömrü vardır. Motosiklet kaskı en hayati aksesuarlardan biri olarak dikkatle seçilmeli ve zamanı geldiğinde değiştirilmelidir. Sürüş konforunuzu ve hayatınızı ciddi anlamda etkileyen kaskınızı değiştirmede bilinçli olmanız fayda sağlayacaktır.

Kaskı Değiştirme Nedenleri

Aşağıdakilerden herhangi biri motosiklet kaskınızda varsa kaskınızı değiştirmenizi öneririz;

Yere düştüyse

Herhangi bir kaza sonrasında kaskınız başınızdaysa eğer görünürde hiçbir şey olmamışsa veya çok az tahribatlar olmuşsa bile motosiklet kaskı değiştirilmelidir. Kaskın darbelere karşı olan savunması kaza sonrasında işlevini yerine getirdiğinden etkisini yitirmiştir. Motosiklet kaskının yeniden güvenli bir aksesuar olması için mutlaka değiştirilmelidir.

Dış kabuğu zayıfsa

Motosiklet kask modelleri istisnasız darbeye karşı hazırlıklı tasarlanır. Dış kabuk yapısı bu nedenle daima çok güçlüdür. Elbette kalitesiz kasklarda bu durum geçerli değildir. Aldığınız kaskın dış kabuk bölümü istenilen güçte değilse, ufak darbelere karşı bile zayıflık gösteriyorsa güvenliğiniz için kaskı değiştirmeniz gerekiyor.

Ayarlanamıyorsa

Kullandığınız motosiklet kaskı, kafanıza tam uymuyorsa veya çene bağlantısı ayarlanamıyorsa, rahat hareket etmenizi önlüyorsa, sürüş esnasında sizi rahat ettiremiyorsa şüphesiz kaskınız kullanışsız bir modele sahiptir. Değiştirmeniz uzun vadede sürüş keyfinizi ve can güvenliğinizi arttırır. Kasklar sürücünün bedenine uyumlu olmalı, sizi rahat ettirmelidir.

Dayanıklılığı yetersizse

En ufak bir darbede dağılan, çöken, kabuğu kırılan, şekli bozulan, konforundan taviz veren bir motosiklet kaskının uzun vadede size fayda sağlamayacağı açıkça ortadadır. Dayanıklılıktan mahrum olan her motor kaskı, sürücüye zarar verir. Kazalarda en riskli darbe noktası baş olduğundan kaska dair en ufak bir kalitesizlik daha ilk kazada kendini gösterir, kötü sonuçlar doğurur.

Çok eskiyse

Eski motosikletler nostalji rüzgarı estirip, trafikte güzel bir manzara oluşturabilir ancak aynı şey kasklar için geçerli değil. Kullandığınız motosiklet kaskı 80’lerden, 90’lardan veya başka bir tarihten kalma ‘eski’ bir kask ise değiştirmeyi ciddi anlamda düşünmelisiniz. Zira eski görüntüsüyle sizi cezbeden kaskınız, kaza anında sizi yalnız bırakacak, beklentilerinizi karşılamayarak hayatınızı riske atacaktır.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.