Motosiklet Kazalarından Korunmak
Motosiklet kazalarından kaçınmak, bir bilince sahip olmaktan geçiyor. Trafikte ilerleyen motosiklet sürücüsü bilmelidir ki, diğer araçlar kendisini görmeyecek, kendisini fark etmeyecekler. Bu şekilde bir düşünceyle motor sürülmelidir. Ani bir durum karşısında ön frenin sıkılması, daha erken durmayı sağlar. Bunun için bir motorcunun eli sürekli ön frende olmalıdır. Bir saniyelik bir erkenden ön freni sıkma işi, 100 km ile giden bir motorun 30 metre gibi duruş mesafesini kısaltmaktadır.

Trafikte ilerlerken öndeki aracı uzak mesafeden izlemek de önemlidir. Otobanda hız yapmamak ve uygun bir şeritten gitmek, sürekli makasa girmemek –özellikle yağmurlu havalarda- kişinin kendisini potansiyel bir tehlikeye atmasına engel olur. Özellikle spor tipi araçlardan uzak durmaları gerekir ki, bunlar kanı deli gençler tarafından sürülmekte olan araçlardır. İki teker üzerinde giden kişiler için tehlike oluşturabilirler.

Tabi tek karışılan kazalarda var. Burada tespit edilen durum virajlara çok hızlı girilmesinden kaynaklanan kazalar olduğudur. Motosiklet kazalarından kaçınma adına virajlara ani frenler yapmadan, gaz vermeden sakince girilmelidir. Virajın sonu görülmüyorsa daha dikkatli olunmalıdır ki bir şahıs veya araç çıkabilir.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.