Motosiklet Kilidi Kullanmanın Faydaları

Motosiklet Kilidi Kullanmanın Faydaları

İki tekerlekli ulaşımın en hızlı ve keyifli aracı motosikletler, şehirde, otobanda, dağda bayırda her yerde kullanılabilen hızlı bir araç seçeneğidir. Her ne kadar pratik olsa da hırsızlar için kıymetli bir varlıktır aynı zamanda. Hal böyle olunca üreticiler motosiklet aksesuarları arasına bir de motosiklet kilidi seçeneklerini ekleyerek bu yönde üretim gerçekleştiriyorlar. Motosiklet güvenliğini artırmak, hırsızlara karşı koruma sağlamak için motosiklet kilitleri kullanmak elzem bir hale geliyor. Motor kilitleri incelendiğinde; alarmlı disk kilidi, kask kilidi, disk kilidi, zincir ve kablo kilitler akla geliyor. Hepsinin nihai amacı motoru olası çalınma riskine karşı korumaktır. Peki, motosiklet kilidi kullanmanın faydaları nelerdir? İnceleyelim.

Hırsızlara Karşı Caydırıcı Yöntem

Kilidi olmayan bir motosikleti çalmak sadece birkaç dakikalık iştir. Usta hırsızlar için bazen sadece saniyeler bile yetebiliyor. Bu durumun önüne geçmek, üstelik hırsızları caydırmak için motora uygun bir kilit kullanılması gerekiyor.

Üst Seviye Güvenlik


Evde, işte veya gün içinde uğranılan yerlerde motoru güvenle park etmek, iç rahatlığı ile işleri halletmek için elbette yüksek güvenlikli bir kilit sistemi kullanmak gerekiyor. Alarmlı disk kilitleri yüksek desibel sinyal özellikleriyle üst seviye bir koruma sağlıyor.

Çocuk ve Gençlere Karşı Tedbir

Motor, scooter, motosiklet tarzı iki tekerlekli ulaşım araçları çoğu zaman otomobillerden daha ilgi çekici ve ehliyetsiz de kullanırım algısı yaratan araçlardır. Çoğu zaman çocuklar ve gençler bu algıya kapılarak aile üyelerinden birine ait olan motosikleti kullanmaya yeltenebiliyor. Ehliyetsiz, yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olmadan üstelik küçük yaşta motor kullanmak tehlike arz ettiğinden bu durumun önüne geçmek için motosiklet kilidi kullanmak zorunluluktur.

Şehir İçinde Her Yere Park Etme Lüksü

Motosikletler için her ne kadar park sorunu olmasa da güvenli park sorunu çoğu zaman kendini gösterir. Motosiklet kilit sistemi kullanan motorcular için elbette bu durum sorun olmaktan çıkar. Zira zincir kilitlerde destek şartı aranırken disk kilidi veya alarmlı disk kilidi ile motoru sabitleyecek bir destek olmasa dahi motor kilitlenerek istenilen yere güvenle park edilebilir.
Motosiklet kilitleri kullanmak her açıdan koruma ve güvenlik sağladığından kullanılması önerilir.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.