Motosiklet Kilit Çeşitleri
Motosiklet Kilit Çeşitleri

Park sorunu olmayan, her yere kolayca park edilen motosikletler çalınma riski en yüksek olan araçlardır aynı zamanda. Buna ek olarak motoru çalmak bir otomobili çalmaktan çok daha kolay ve pratik bir işlemdir. Güvenli bir yere park ettiğinize inandığınız motosikletinizi çalmak usta bir hırsız için sadece bir dakikalık bir iştir. Bunu engellemek ise aynı derecede kolay iştir. Motosikletinize uygun seçeceğiniz güvenlik sistemleri ile önlem alabilir ve motorunuzu koruyabilirsiniz. Peki, motosikletler nasıl korunmalı? Motosiklet kilit sistemleri var mıdır? Motosiklet kilit çeşitleri arasından nasıl tercih yapılmalı, en güvenilir kilit hangisidir? Sizler için motor güvenliğinin demirbaşı olan kilit çeşitlerini inceledik.
Motosiklet kilidi; tekerlek ve gövdeye uygulanabilecek şekilde tasarlanmış olup zincir kablo kilidi, disk kilidi, alarmlı disk kilidi ve kask kilitleri olmak üzere farklı sınıflara ayrılıyor.

Zincir & Kablo Kilitler
Zincir ve kablo motosiklet kilit sistemleri genellikle 1 ila 1,5 metre arasında uzunluğa sahip iç ve dıştan dayanıklı bir malzemeye sahip bir şekilde üretilir. Zincirler şifreli ve anahtarlı kilit gibi fonksiyonel bir özelliğe sahiptir. Çelik ve sert kabuk ile donatılmış olan bu kilit sistemleri motorun sabit bir nesneye kolayca bağlanmasını sağlar. Materyal gücü sebebiyle motosiklete tam koruma sağlar.

Disk Kilitleri
Disk kilit sistemleri farklı modellere sahiptir. Yüksek koruma amacıyla üretilen kilitler, tekerleklere uygulanarak kullanılabiliyor. Genellikle sertleştirilmiş çelik kullanılarak üretilen disk kilitleri, gidona takılabilen hatırlatma kablosu ve minimal tasarımıyla motorcular tarafından sıklıkla kullanılan fonksiyonel bir güvenlik ürünüdür.

Alarmlı Disk Kilitleri
Yüksek desibele sahip, hareketi algılama konusunda oldukça hassas olan ve dayanıklı malzemelerden üretilen alarmlı disk kilidi; uyarı sinyaliyle motorun güvenliğini sağlıyor. Pille çalışıyor olması ürünün, pil zayıfladığında farklı tonlarda sinyal vererek motorcuyu uyarma özelliğine sahiptir. Bu tarz ürünler Abus Code Card ile anahtarların kopyalanmasını önleyerek tam koruma sağlar.

Kask Kilitleri
Kasklar için özel üretilen minimal kilit sistemleri, uzayabilen kablosu ve şifreli güvenlik yönüyle beklenen kilit hizmetini sonuna kadar sunuyor. Oldukça cazip fiyatlarla satılan kask kilitleri pratik bir kullanıma sahiptir.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.