Motosiklet Kilit Sistemi

                                                                  MOTOSİKLET KİLİTLERİ
 
Motosikletinizi dışarıda bırakmak zorunda kaldığınız  zamanlarda,  10 mm çelik zincir ile kilidiyle motosikletin şasesinden dolaştırarak, kilitlemek gerekir.
 
Eğer kullandığınız halat ve zincir inceyse ya da çelik değilse,  yere ya da duvara uzak durmalı, yani hırsız demir makasıyla buralardan güç alıp kesemesin.
 
 Motosikletinize gizli bir kilit (zincire takılacak bir asma kilit) veya ön kasayı ön tekere doğru ileri çeken bir kilit takabilirsiniz.  Birçok motosikletin  ayrı gidon ve kontak kilidi vardır,  ki bu çalmadan önceki işi zorlaştırır.
 
Kilitler,  kolaylık ve taşınabilirliklerine göre çeşitlidirler. Tekerin dönmesini engelleyen basit bir disk kilidi,  motoru hareketsiz bir cisme bağlayan kablo veya geniş U-kilitler motosikletinizi kamyona atmak isteyen  hırsızlara karşı engel oluşturur. En iyisi,  kabloyu teker gibi sökülebilecek bir parça yerine motorun sabit bölümüne bağlamaktır. Kriptonit Dikenli Tel’inkine benzer şekilde bir ucu ışık direğinin çevresinden dolanabilecek uzunlukta ve diğer ucunda kilit olan bir sistem, kablonun hakkını  verir.
 
Ağır bir kabloyu yanınıza almak zordur. Ama  farklı dizaynlara sahip iki kilit, kırmak için farklı aletler gerektireceğinden, hırsızlığa karşı güvenliğinizi artırır. Evinizde kablolu bir sistem kurabilir,  garajınıza sağlam bir kilit noktası taktırabilirsiniz. Bu çelikten bir halka veya garaj zeminine çakılmış delikli sürgüler olabilir.
 
Eğer uygun lamba direği veya sabit bir şey yoksa, kabloyu  başka bir cisme bağlayabilirsiniz .  Motor iskeletini veya gidon demirini bir U-kilit ile parkmetre direğine bağlamak da çok etkili olabilir. Çünkü kilidi kırmadan çalmayı düşünen hırsız, motoru direğin üzerinden aşırmak zorunda kalacaktır.
 
Hemen herkes  teker kilitleri  takılı olduğunu unutur ve sürmeye kalkar. Bunu önlemek için iki basit taktik vardır. Birincisi, parktan çıkarken arka arka çıkmak zorunda kalacağınız şekilde park edin. Hırsıza ek bir gecikme süresi vermenin yanı sıra,  motorunuz zarar görmeden,  hareket size, kilidin orada olduğunu anımsatacaktır.  Diğer sistemde bir parça şerit kullanımı söz konusudur. Kilidi taktığınızda şerit kontak deliğinin üzerinden geçer. Kilidi çıkardığınızda, şerit kendi anahtar deliğine takılır.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.