Motosiklet Kıyafetleri Güvenli Sürüş İçin Şart
Motosiklet kıyafetleri güvenli sürüş için şart
Özellikle yaz aylarında motosiklet kıyafetleri olmadan sağlıksız bir şekilde motor sürüşü yapan kişiler var. Birinin bunlara donanımlı motor elbiselerinin yaz evsimi için de üretildiğini ve yazın da öldürücü kazaların yaşanabileceğini hatırlatmalı.

Kask, mont olmasa olmazlarımız
Kask markalarından  Bell kask ve Arai Kask, en güvenli sürüş keyfini sağlayacak olan iki modeldir. Bell kask modelleri, İngiltere Ulaşım Bakanlığınca uygulanan Sharp, yani kaskların derecelendirilmesi sisteminden beş yıldız alarak çıkan önemli bir kask markasıdır. Bell kask modelleri hava sirkülasyonunu en iyi şekilde sağlayan filtrelere sahiptir. Fiber yapısı, darbeyi en aza indirecek şekilde imal edilmiştir.  
Bunun yanında Arai kask modelleri de, Bell kadar kaliteli ve güvenli sisteme sahiptir. 2010 yılında güvenlik sertifikası alarak, kalitesini tescillemiştir. Bu iki markanın uzun araştırmalar sonucunda tercih edilebileceğini sanıyorum ancak, fiyatları konusunda çekimser davranan kişiler olabilir.
Hayat tehlikeye atılamayacak kadar, güzel ve paha biçilemez durumdadır. Bu nedenle kalite ve sağlanan güvenlik açısından bu iki markaya verilecek olan para, her şeye değecektir.

Mont markalarına gelince;
-          Hein Grecke Mont: Omuz ve dirsek üzerlerinde çift katmanlı korumalara sahiptir. GORE-TEX su geçirmez kumaş, nefes alabilen gövdeye sahiptir. Bir motorcu için yağmur, soğuk rüzgar, yazın sıcak günler çekilmezdir. Ancak bu mont markası her mevsim uygun konforu sağlamaktadır.
-          Dainese Mont: Ergonomik ve hafif tasarım olan bu marka, Airfast kompozit koruyuculara sahiptir. 3D balon astar teknolojisi uygulanmıştır. En zorlu yolculuklarda tercih edilebilecek yegane mont markasıdır.

Motosiklet kıyafetleri hususunda tam güvenlik sağlayanların fiyatına bakmadan almak, doğru bir davranış olacaktır.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.