Motosiklet Koruma Aparatları Nedir?

Motosiklet kullanıcılarının hayatgarantisi anlamına gelen motosiklet montları, riskleri düşürüyor, sürücününkaza anında ölümcül yaralar almasını önlüyor. Motor montu ne kadar güçlü vedayanıklı olursa kaza sonuçları o kadar hafif oluyor. Bu yüzden her sürücününideal monta sahip olması gerekiyor. Motorcu montu her yönden korunaklı vekapsamlı olmalıdır. Örneğin montun dirsek ve gövde koruması olduğunda sürücükendini daha güvenli hissediyor, uzun yolculuklarda kaza endişesi taşımadan yolalabiliyor. Kask ve montun motor kullanımındaki öneminin bilinmesi kazaistatistiklerini düşürüyor. Kaza anında en çok yara alınan bölgeler incelendiğinde karşımıza dirsek, omuz ve sırt bölgesi geliyor. Motosiklet montları bu çerçevede güçlendiriliyor. Koruma aparatları, montun çeşitlibölgelerinde sabit ya da tak çıkar mantığıyla düzenlenmiştir.

Omuz aparatları: Motor montunun omuz bölümünde yer alan aparat,sürücüye ekstra koruma sağlamayı başarıyor. Omuz bölgesinde ek bir destek hisseden sürücü, güvenlikle birlikte kendini daha konforlu hissediyor.

Bel desteği: Motorcuların yolculuk esnasında bel bölümünün açıktakalması sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Kaza ihtimalleri haricinde belindoğrudan havayla temas etmesi hastalıklara davetiye çıkarıyor. Motor montualırken bel bölgesini da kapatacak uzunlukta montlar tercih edilmeli ya da beletakılabilen özel aparatlardan yararlanılmalıdır. Bu aparatlar pratik olduğundansürücüye zahmet vermiyor.

Bilek desteği: Motosiklet mont modellerinin bir bölümü bilektenayarlanabilir yapıya sahiptir. Sürücü standart bir bilek boşluğu yerine kendineözel bir ayarlama yapabiliyor. Bilekten destekli montlar, düşme ihtimalindebileği mümkün mertebe koruyor.

Dirsek desteği: Motor montu satın alırken montun dirsek bölümünde ekbir koruma var mı yok mu mutlaka bakılmalı. Sonradan da dâhil edilebilendirseklikler, gerçek anlamda dirsekleri koruyor. Düşmelerde, çarpmada,sürtünmede dirseğin soyulmasını, kemiğin zarar görmesini engellemeyi başarıyor.

Kadın ve Erkek Motosiklet Montları

Kadın ve erkek sürücüler için özel tasarlanmış motor montları, kadın ve erkek anatomisine göre şekillendirilmiştir. Kadın montlarının kesimi daha dar ve vücut hatlarına göre tasarlanıyor. Her iki montun ortak noktası eşit seviyede koruma desteğine,aparatlarına sahip olmasıdır. Motosiklet aksesuarları üreten firmalar, kadınsürücüleri unutmuyor ve işlevsel ürünler tasarlıyor. 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.