Motosiklet Lastiği Seçiminin Önemi
Motosiklet aksesuarları kapsamında hep giysiler odak noktasında yer alıyor. Aslında motosiklet alarm sistemleri, brandalar, motosiklet bagajları, motosiklet teknik ekipman ve lastikler de motosiklet aksesuarları arasında yer alıyor. Motosiklet lastikleri, motorun çalışma prensibinde önemli bir yer tutuyor. Lastiklerin uygun ebat, model ve yapıda olması sürüş performansını artırmada etkilidir. Otomobiller gibi motorların da lastik bakımında düzenli değişim şartı aranıyor. Motosiklet lastiği seçilirken, değiştirilirken birçok unsura dikkat etmek gerekiyor. Tecrübeli motor sürücüleri, bu konuda daha önce deneyim sahibi olmayanlar için motosiklet lastiklerinin seçiminde nelere dikkat edilir önerilerde bulunuyor. İşte o öneriler;
 
  • Motosiklet lastiği seçimi yaparken sıradan bir motosiklet aksesuarı alışverişi gibi acele edilmemelidir. Lastiklerin yol tutuş becerisi ve performansına özen gösterilmelidir.
  • Her motor modelinin lastik yapısı farklıdır. Lastik alırken motor markası, modeli esas alınmalıdır.
  • Lastiklerde aranılan ilk şey yol tutuşu ve hava şartlarına, arazi yapısına uyum sağlayıp sağlamayacağıdır.
  • Uygun motosiklet lastiği seçildiğinde sürüş keyfi artar, sürücü daha kontrollü bir yolculuk geçirir.
  • Kuru ve düz bir zeminde neredeyse tüm lastikler istendiği gibi gider ancak aynı performansı ıslak ve kaygan hatta çakıl taşlarının, toprak zeminin üzerinde de gösterebileceği şüphelidir. Lastiklerin yol tutuşunda her detayı göz önünde bulundurulmalıdır.
  • Lastiklerin dayanıklı bir sırt yapısına sahip olması yolculuğun kesintisiz, sarsıntısız geçmesinde etkendir.
  • Motosiklet lastiklerini değiştirmek için çok geç kalmamak lazım. Lastiklerin aşınması, sürüş performansının düşmesi ilk lastik değişiminin zamanını işaret eder. Sürücünün bu işaretleri iyi algılaması gerekiyor.
  • Her motosiklet modelinin lastik ölçüsü farklıdır. Ebat yanlış alındığı takdirde kaza ihtimali artış gösterir.
  • Motosiklet aksesuarı üreten firmaların hepsi güvenliği ön planda tutuyor, en ufak detayda bile güvenlik ve konforu esas alıyor. Lastik tasarımında da birçok marka bu düşünce ile hareket ediyor.
  • Motosiklet lastiklerinde yarış motosikletlerinin lastiklerinde kullanılan çift hamur teknolojisi kullanılmış modeller bulunuyor. Bu lastikler sayesinde sürücüler uzun yollarda, zorlu arazi koşullarında dahi güvenli bir sürüş gerçekleştiriyor.  
 
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.