Motosiklet Lastik Fiyatları

Motosiklet Lastik Fiyatları

Lastiğin ve Motosikletin Tarih İçindeki Gelişimi

Motosikletin hayatımıza girişi öncesinde lastiğin keşfi ve tarihçesi önem taşıyor. 15. yüzyılın sonlarında Christopher Colombus tarafından kauçuğun keşfi bugün kullandığımız motosiklet lastiği aşamasına gelmemiz adına önemli bir gelişme olarak tarihte yerini alıyor. Uzunca bir aranın sonrasında keşifler devam ediyor ve 1885 yılında Alman bilim adamı Daimler tarafından bir motor yapılıyor ve bisiklete montajı neticesinde bilinen ilk resmi motosiklet ile tanışmamız sağlanıyor. Daimler’in amacı motosikleti icat etmek değildi yalnızca ürettiği motorun çalışıp çalışmadığını bisiklet üzerinde deneyebileceğini düşündü. Bundandır ki Daimler’in motoru tarihin ilk resmi motoru olsa da ticari amaç gütmemesi sebebi ile seri üretime geçmedi. Motorun seri üretimi yine Alman bilim adamlarının 1894 yılı çalışmalarına dayanıyor. 1888 yılında pnömatik lastiğin icadı, yeni lastik türelerinin icad adına zemin hazırlığını işaret ediyor. Bugün motosiklet lastiği almak istendiğimizde farklı üretim aşamalarından geçmiş ve ham maddesi bazında değişkenlik gösteren ürünler ile karşılaşıyoruz. Lastiğin özelliği, kullanım alanı, amacı ve üretim aşamaları bazında farklılaşan yapısı sebebi ile motosiklet lastik fiyatları da değişkenlikler gösteriyor.

Motosiklet Lastik Fiyatları Nasıl ve Neye Göre Belirlenir

Motosiklet lastik fiyatları, üretim amacı, marka, model, kullanım amacı gibi sebeplerle farklılık gösteriyor. Motosiklet lastik fiyatları, belirlenirken markaların üretim sürecindeki aşamaları, ürünü muadillerinden ayıran yeni özellikler, hedef kitle ve marka değeri gibi unsurlara göre fiyat skalasının değişmesi de söz konusu oluyor. Modellerine göre, motosiklet lastik fiyatları ortalama bazında aşağıda belirttiğimiz ana başlıklara göre belirleniyor:

Enduro Lastikleri: Enduro tipi motosikletler için üretilen lastiklerdir. Enduro İngilizce endurance kelimesinden türemiş ve direnç, dayanıklılık anlamına geliyor. Motosikletin ve motosiklet lastiği isminden de anlaşalacağı gibi zorlu yollarda kullanılabileceği gibi şehir içi ulaşımda da tercih edilebilen motosiklet modelleri için üretiliyor. Enduro motosiklet lastik fiyatları markalara göre değişkenlik gösterdiği gibi ön ve arka lastik olmak üzere de farklı fiyatlar ile kullanıcıları bekliyor. Tüm motosiklet lastik fiyatları ve enduro lastik fiyatlarını motosikletaksesuarlari.com aracılığı ile öğrenebilir size en uygun lastiği temin edebilirsiniz.

Spor Lastikler – Cadde Lastikleri: Markası, yol tutus özelliği, üretim teknolojisine göre geniş ürün sklası ve fiyat aralığı ile spor cadde lastiklerine ilişkin ve tüm diğer motosiklet lastik fiyatları, kampanya ürünlerini, son teknoloji ile üretilmiş lastiklerin açıklamalı ürün bilgisini sitemizden kontrol edebilir, muadil ürünler ile karşılaştırmasını yapabilir ve avantajlı fiyat politikamız ile temin edebilirsiniz.

Chopper Lastikleri: Chopper ya da cruiser motorsikletler için üretilen lastiklerdir. Bu tip motosiklerler geniş hacimli ve yüksek fiyatlı ürünler olması sebebi ile chopper motosiklet lastik fiyatları diğer lastiklere göre alt limit olarak daha yüksek skalada denebilir. Chopper ve cruiser motosiklet kullanıcı takipçilerimizden iseniz sitemizden motosiklet lastik fiyatları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Touring Lastikleri: Touirng motorsikletler için üretilen lastiklerdir. Touring motorlar geniş hacimli, ağır yapılıdır. Touring motosikletler çoğunlukla uzun yolculukları tercih eden motosiklet kullanıcıları tarafından tercih ediliyor. Bu sebeple touring lastiklerin dayanıklılığı önemli seçim sebepleri arasında yer alıyor. Touring lastik fiyatları için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Motosiklete Uygun Lastik Nasıl Bulunur?

Motosikletiniz için en uygun lastiği, motosikletaksesuarları.com üzerindeki ürün açıklamaları, üye yorumları, forum alanı aracılığı ile etkileşim kurabileceğiniz diğer üyelerin deneyimleri, lastik fiyatları gibi pekçok bilgi temin ederek motosikletinize uygun lastiği bulabilirsiniz. Uygun fiyatlar ve kredi kartına taksit imkanlarından yararlanarak alışverişinizi güvenle tamamlayabilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.