Motosiklet Mağazasında Kask Ölçümü

Motosiklet mağazasında kask beden ölçümü yapmak!


Motosiklet kullanırken kask kullanmak sizi travmatik beyin hasarlarına karşı koruyabilir. Ancak kaskınız, sizin bedeninize ve kafa yapınıza uygunsa, etkili koruma olacaktır. Kask boyutunu belirlemenin en yaygın yolu başınızın çevresini ölçmektir, ancak hiçbir şey bir motosiklet mağazasındaki görevli yardımı ile yapılan ölçümün yerini tutamaz. Çünkü bu uzmanlar hergün yüzlerce kez koruyucu başlık satışı yaparlar ve işleri sadece budur.

Kask şeklini belirleyin. Kask boyutunu ölçmeden önce kask şeklini düşünmelisiniz. Bir motosiklet kaskı arıyorsanız bu özellikle önemlidir. Uzun oval, orta oval ve yuvarlak oval üç ana şekil şekli vardır. Kask şekilleri çoğu kask türü için önemlidir, ancak motosiklet ve binicilik kaskları için daha önemlidir. [1]
Uzun oval, başın şekli ve kaskın, ön-arkaya yan yana daha uzun olduğu anlamına gelir.
Orta oval, kask şeklinin yanlamasına yüz yüze-arkaya göre biraz daha uzun olacağı anlamına gelir. Bu en yaygın şeklidir.
Yuvarlak oval bir şekil, yan yana olduğu için önden arkaya neredeyse eşit şeklidir.

Esnek ölçme bandını başınızın çevresine sarın. Bunu kaşlarınızın hemen üstünde konumlandırmalısınız. Ölçüm bandının başınıza karşı düz durduğundan, ancak sıkmamasına dikkat edin. Her taraf düz olmalı. [2]
Bunu kendi başına yapmak bir meydan okumadır. Bir arkadaşınıza veya bir aile üyesine yardım isteyin veya bandı düzleştirmenize yardımcı olması için bir ayna kullanın.
Başınızın çevresini tek başınıza ölçüyorsanız, ölçümün okunmasını kolaylaştırmak için başınızın önündeki bandın uçlarını çaprazlayın.

Kasetteki ölçümü okuyun. Birkaç ölçüm yapın. En büyük ölçüm, gitmek için gereken ölçümdür. Bu ölçümü bir kask seçerken hatırlamanız için yazın. [3]

Bir kask üzerinde çalışmak

Kask türünü belirleyin. Açık kask, çene açılır kask, yada bir kapalı kask seçebilirsiniz. Ancak en güvenlisi kapalı kasklardır. Seçtiğiniz kask türü, neye ihtiyacınız olduğuna bağlıdır. Her bir kask türü, spora özgü belirli tür ve darbe kuvvetlerine dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Örneğin, tırmanış için bir bisiklet kaskını motosikletinizde takmayın. 

Başınızın çevresine uyacak şekilde tasarlanmış bir kask seçin. Çoğu kask, baş çevresi ölçümlerine uyacak şekilde tasarlanmıştır. Çoğu kask üreticisi kafa çevresini kask ambalajı üzerinde göze çarpmaktadır. Kafa çevre ölçümlerini listeleyen bir kask boyutlandırma çizelgesi ile ilişkili olan - küçük, orta veya büyük - boyut belirtileri görebilirsiniz.

Kaskı deneme. Doğru şekilde oturduğundan emin olmak için satın almadan önce kaskı deneyin. Kask, hem alnınızı hem de başınızın arkasını kaplamalıdır. Eğer başınızı öne arkaya ya da yan yana sallarsanız, kask her iki yönde sallanmamalıdır. Biri elini kaskın üzerine koyup kıvrarsa başın kaskı ile birlikte gitmesi gerekir. Kask kafanızda serbestçe bükülürse, çok gevşek olur.

Kaskın çene kayışını ayarlayın. Kask bir çene kayışı gerektiriyorsa, kullanmadan önce kontrol edin. Tam oturmalıdır, ancak çimdik olmaz. Çene kayışı, nefes alma, yutma veya konuşma yeteneğini kısıtlamamalıdır. Bununla birlikte, o kadar gevşek olmamalı ki kayış ile çeneniz arasına kolayca parmağınızı sığdırmalısınız.

Ek dolgu deneyin. Birçok kask, kullanımdan sonra hijyenik kalmaları için yıkanabilen çıkarılabilir dolgu ile birlikte gelir. Ayrıca, kaskı eklemek için ek dolgu almak için bir seçenektir. Düzgün ve uygun bir şekilde size uygun bir kask bulamıyorsanız, yalnızca ek dolgu almanız gerekir. 

Kullanmadan önce muayene edin. Her kullanımdan önce kaskı kontrol edin veya kontrol ettirin. Kask kırılmamalı, eksik köpük veya hasar görmemelidir. Kask zarar görürse kullanmayın. Bunun yerine, motosiklet mağazasına giderek yeni bir kask alın!
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.