Motosiklet Malzemelerini Tanıyalım
Motosiklet malzemelerini hemen tanıyalım
Sevgili motosiklet tutkunları sizler için kısa yazımızda lazım olan motosiklet malzemeleri grubuna yer verdik.

1. Kasklar: Her motorcu için yasal bir zorunluluk ihtiva eden kask, birçok çeşide sahip. Bunlar arasından en güvenli olanı tam kapalı kask tipidir. Bunun yanında açık kask, çene açılır kasklar, Cross kask, Nazi kaskı, Çenesi çıkan kask modelleri var. Bunların kapalı kasklardan farkı, çene kısımlarının açılabilir olması, çıkarılabilir mahiyet arz etmesidir. Kaskların her modeli, Avrupa Güvelik Standartlarına uygun tasarlanmıştır. Ancak tam kapalı kask sistemi, hızlı motor kullanan ve uzun yolculuklar yapanlar için en ideal olanıdır.

2. Mont: Kasktan sonra en önemli olan montlara değinelim. Mevsimlik, yazlık, kışlık ve deri olarak kategorilere ayrılmaktadır. Montlarda dikkat edilecek husus, CE güvelik sertifikalarına sahip olmalarıdır. Omuz, sırt, böbrek, dirsek korumalarına sahip olmaları gerekir. Önümüz yaz olduğundan alacağınız yazlık montların, nemi ve teri dışarı atabilen, vücut ısısını arttırmayan cinslerden olması gerekir. Mevsimlik montlar, suya, sıcağa, sert rüzgarlara karşı dayanıklı sisteme sahiptirler. Sıcak havalar için havalandırma sistemine, ayrıca yağmurlu havalarda da suyu önleyici filtrelere sahiptirler.

3. Pantolon: Yazlık, kışlık, mevsimlik olarak ayrılan pantolonlar, aynı zamanda kot görünümlü korumalı olanlarıyla farklılık arayanlara sesleniyorlar. Bunlarda diz bölgelerinde 360 derece ayarlanabilir SAS-TEC korumaları var. Aynı zamanda çarpma bölgelerinde KEVLAR koruma sistemlerine sahiptirler. Baldır kısımlarında da opsiyonel SAS-TEC koruma sistemi mevcut olarak kaliteli kot deminden üretilmişlerdir.
Motosiklet severlerin olmazsa olmaz motosiklet malzemelerine yer vermiş olduk. 
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.