Motosiklet Montları Kumaş Türleri

Motosiklet montları, sürücüyükazalardan ve kötü hava şartlarından korumak amacıyla özel kumaşlardantasarlanmış koruyucu giysilerdir. Motosiklet montu yapımında pek çok kumaş türükullanılıyor. En çok öne çıkan kumaş türü deriler oluyor. Deri motosiklet montu, en çok tercih edilen ürünlerden sayılıyor. Kaliteli, gerçek bir deri montyırtılmaya, sürtünmeye dayanıklı olup dış etkenlere karşı güçlü bir korumasağlıyor. Her kumaş türünün kendi içinde öne çıkan ve motorcunun ihtiyaçlarınacevap veren özellikleri bulunuyor. Bu nedenle sürücüler mont almadan önce kumaştürlerini ve modellerini araştırmalıdır.

Su geçirmeyen motosiklet montları

Gore-Tex, özel bir kumaş türüdür.Kumaşın güçlü korumasıyla birlikte nefes alan bir yapıda olması motorcularınihtiyacını karşılıyor. Montun gözenekleri o hava moleküllerinin geçebileceğiyapıdadır. Gore-tex kumaşlar, birçok kimyasal maddenin bir araya getirilerekoluştuğu kumaşlardır. Kumaş esnedikçe minik gözenekler açılır ve havasirkülasyonu sağlanır. Sürücü gora-tex montları giyerken sıcak havalarda dahikendini ferah hissedebilir.

Deri motosiklet montları

Deri motorcu montları sığır, inekgibi hayvanların derisinden elde ediliyor. Motosiklet mont modelleri arasında suni deriler de görülebiliyor ancak suni deri kumaş yeterince dayanıklı değil; sürtünmelerde ve güneşte özelliğini çabuk yitiriyor. Sığır ve inek derisi iseyırtılma, sürtünme, güneş, yağmur, toz parçacıklarına karşı yüksek birdayanıklılığa sahiptir. Motosiklet aksesuarları alırken giysilerde gerçek deriolmasına dikkat edilmelidir. İlkbahar, yaz aylarında deri motor montları çok işlevsellik gösteriyor.

Cordura motosiklet montları

Sürtünme ısısına karşı güçlü olmaözelliğiyle öne çıkan Cordura kumaş, sürücülere konfor ve güvenliği bir arada sunuyor. Cordura montları aynı zamanda suya dayanıklılığıyla öne çıkıyor. Yolculuk esnasında yağmur başladıysa eğer sürücü ortalama bir saat boyuncayağmurdan etkilenmeden yoluna devam edebilir. Cordura, kalitesi nedeniyle sıklıkla tercih edilen bir kumaş türüdür, birçok motorcu kumaş kalitesini yakından bilir.

Kevlar kumaş motosiklet montları

Kevlar kumaş 400 dereceye kadar yanmaz özelliktedir. Çelikten daha dayanıklı olmasıyla öne çıkan Kevlar, profesyonel motorcuların da tercih ettiği bir materyaldir. Kevlar aslında sadece motosiklet aksesuarları sektöründe değil savunma sanayisi başta olmak üzere pekçok alanda kullanılan bir kumaştır. 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.