Motosiklet Montları
Motosiklet montları, güvenli ve konforlu yolculuğun ana aksesuarıdır. Sürücülerin mütemadiyen mevsimin etkilerine maruz kalması, kaza riskinin olması korunaklı giysini zorunluluk haline getiriyor. Motosiklet sürücüleri için özel kumaşlardan, kaza esnasında maruz kalınacak çeşitli durumlara karşı fonksiyonel şekilde tasarlanan motosiklet montu; yazlık, kışlık, deri ve tekstil kumaş üretimine bağlı olarak farklı modellere sahiptir. Her bir modelin temel amacı sürücüyü dış etkenlerden ve kazalardan korumaktır. Her bir mont vücut yapısına uygun nitelikte tasarlanır. Motosiklet montları klasik montlara göre sert dokuya sahiptir.Yazlık Motosiklet Montu: Yazlık motor montu tamamen fileli yapıdadır. Nefes alabilen özellikte olduğu için sürücü uzun süreli kullanımlarda dahi ter problemi yaşamaz. Omuz, dirsek ve sırt bölümlerinde özel koruma destekleri yer alır. Yazlık motor montlarında her markanın model ve kullandığı kumaş türü farklı olsa da hepsinin ana hedefi; sürücüye güvenlik sağlarken teri önlemesi, hareket özgürlüğü sağlamasıdır.

Kışlık Motosiklet Montu: Kışlık motosiklet montlarının en bariz özelliği astar içliklere sahip olmasıdır. Çıkartılabilir astarlar ihtiyaca göre kullanım avantajı sunuyor. Sıcak tutması nedeniyle miflon astar seçeneği vardır. Kışlık mont modellerinde genel olarak d-dry, gore-tex, corduro, sheltex materyaller kullanılır. Bu kumaşların özelliği su ve rüzgârı geçirmemesidir. Su geçirmemesine karşın kışlık montlar nefes alabilen yapıdadır. Sırt, dirsek, omuz ve gövdede korumalar yer alır. Ayarlanabilir kol yapısına sahiptir. Bel kısmı çoğu modelde sürüş pozisyonunda belin açılmaması için uzun tasarlanır.

Dört Mevsim Motosiklet Montu: Mevsimlik veya dört mevsim motosiklet montları içliklere sahiptir. Tak – çıkar özelliğindeki içlikler nedeniyle her mevsim kullanım sağlar. Su geçirmeyen özel astarları vardır. Birçok modelinde sıcak tutması için miflon astar bulunur. Her ne kadar fonksiyonel görünse de bahar ve yaz ayları için uygundur. Kış mevsiminin sert hava koşullarında kullanılması pek önerilmez. Kışlık motosiklet montu ile kıyaslandığında yetersiz kalır. 

Deri Motosiklet Montu: Deri motor montlarında omuz ve dirsekler için özel koruma vardır. Bel, sırt için harici destek satın alınması önerilir. Güvenli bir kullanım için bedene tam oturan bir model seçilmelidir. Yüksek güvenlik sunmamaktadır. Ancak sürtünme hallerinde derinin en güvenilir malzeme olduğu biliniyor. Suni ve sahte deriler sıfır koruma sağlar.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.