Motosiklet Montu Modelleri

Motosiklet Montu

Sürüş Güvenliğinin Önemi

Bisiklet sürücülerinin güvenliği için üretilen bisikletçi ceketlerinden sonra 1928 yılında Irving Schott motosiklet montu tasarımı yaptı. Perfecto motosiklet ceketi Amerikan giyim firması Schott NYC tarafından üretilmiştir. Bir dönemin ikonu haline gelen Marlon Brando’dan James Dean’e kadar pek çok ünlünün tarzını yansıtmak için kullandığı bu ceketlerin nihai amacı sürücüleri korumak. Motosiklet kazalarında baş ve üst vücut yaralanmaları en hayati olanlar arasında yer alıyor. Bu yaralanmalardan kurtulmak için kask, korumalıklar ve koruyucu kıyafetler kullanmak gerekiyor. Motosiklet montları da olası bir kaza anında sürücünün alacağı darbeleri iç organlardan olabildiğince uzaklaştırmak için büyük önem taşıyor.

Motosiklet Montu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Motosiklet montu seçimini yaparken deri ya da tekstil olarak iki genel çeşit arasında tercih yapmanız gerekiyor. Özellikle yarışçılar deri montlardan vazgeçmezken gelişen tekstil teknolojisi ile birlikte kumaşların kullanışlılığının artması kumaş montları ön plana çıkarıyor. Omurga ve iç organların insan vücudunun üst bölümünde yer alıyor olması motosiklet ceketinin önemini arttırıyor. Yolda motosiklet sürücüsünün maruz kaldığı yoğun rüzgar ilerleyen yıllarda çeşitli sağlık sorunlarına neden oluyor. Motosiklet ceketi kullanırken sırtlık, bellik, omuzluk gibi ekstra korumaları kullanacaksınız ceketinizde bu korumaların olmasına gerek yoktur. Ayrı bir koruma kullanmayacağınız durumlarda kendinden korumalı ceketleri tercih edebilirsiniz.

Deri motosiklet montu daha çok ince bir duruş isteyenler tarafından tercih ediliyor. Deri montların çoğunluğunda omuz, kol, omurga korumaları dışardan bakıldığında anlaşılmaz. Vücudu saran modadan bağımsız son yüzyılın eskimeyen ceket tasarımlarına sahip korumalı deri ceket modelleri ile güvenliğinizden ödün vermeden daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Tekstil montlar ise daha kalın yapıları gereğince daha yüksek koruma hissi veriyor. Ancak deri ürünlerde en az tekstil montları kadar koruma sağlıyor. Tekstil montlarının yazlık, kışlık ve dört mevsimlik olmak üzere çeşitleri bulunuyor. Çıkarılabilir iç astarlar sayesinde hava şartlarına kolayca uyum sağlayabilen montlar sayesinde yazın mont giyme sorunu ortadan kalkıyor.

Her Mevsime Uygun Motosiklet Montu

Hem deri montlar hem tekstil montlarını iç astarlarını çıkararak yazın rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında artan trafik ve motosiklet kullanımı ile mont kullanımının ters orantılı olması olası kazalarda yaralanmaları arttırıyor. Mont kullanımı motosiklet kullanırken daha şık olmanızı sağlamaktan öte sizi korumayı amaçlar. Yazın mont giymenin garip olacağını düşünen bazı motosiklet sürücüleri bu konuda ne yazık ki hataya düşmektedirler. Motosiklet montu cildinizin asfalt ile temasında yanmasını önleyen, vücudun aldığı darbeleri azaltarak iç kanmaya varabilecek çarpma etkilerini ufak morluklarla atlatmanızı sağlayan koruma kıyafetleridir. Bu kadar hayati öneme sahip bir motosiklet montu alırken malzemesine ve korumalarına dikkat etmenin yanı sıra bedenine de önem vermelisiniz. Paraşüt etkisi yaratıp sürücünün üşümesine yarayacak bol korumalı kıyafetler tercih etmemelisiniz. Aynı şekilde vücudunuza dar olan ve içerisinde bulundurduğu korumaların hareket ettiğinizde doğru noktalara gelmesini engellen modelleri de kullanmamalısınız.

Motosiklet montu alırken dikkat etmeniz gereken pek çok detayın yanı sıra iç korumaların geçmiş olduğu testler ve kalite standart onayları da önem taşıyor. Montun içinde yer alan korumalar yeterlilik testlerinden geçmediyse koruma sağlamak yerine yer kaplayan hatta zarar verebilen ekipmanlar haline geliyor. Bu nedenle kendini kanıtlamış ürünleri tercih etmelisiniz. Kaliteli ve güvenilirliğini kanıtlamış markaları ürün yelpazesinde bulunduran motosikletaksesuarları.com’da ihtiyacınız olan korumalı kıyafetleri ve motor montu modellerini bulabilirsiniz. Sektörün öncüsü olan motosikletaksesuarları.com iyi fiyat, kapıda ödeme, hızlı teslimat ve kredi kartına taksit gibi kolaylıklar ile istediğiniz ürünlere kolayca sahip olmanızı sağlıyor.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.