Motosiklet Montu Ne Kadar Korur?

Motosiklet montu motor sürücüleri için en gerekli ekipmanların başında geliyor. Çok uzun yıllardan beri motorcularla motosiklet montları özdeşleşmiş biçimde. Peki bu montlar nasıl tasarlanıyor? Motosiklet için özel olarak satılan montlar koruyucu mu? Bu yazımızda tüm soruların cevaplarını bulacaksınız.

Motosiklet montları kaliteli ve güvenli sürüş deneyimi için en önemli motosiklet aksesuarları arasında geliyor. Bu montlar üretim malzemelerine göre çeşitlilik arz ediyor. Deri mont ve tekstil ürünü olarak üretilen montlar mevsimsel olarak ayrıldığı gibi koruma özellikleri bakımından da birbirinden ayrılmaktadır. Bir mont kaza anında sürücünün belden üst bölgesinin çarpmaya ve sürtünmeye karşı yaralanma ve hasarlarını engelleyen temel ekipmanlardır.

Motosiklet Montu Seçiminde Püf Noktalar

Motosiklet montu seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sizlerle paylaşalım;

  • Motosiklet için özel olarak geliştirilen montlar en az 5 farklı korumaya sahip olmalıdır. Sürücüler için iki tane dirseklerde, iki tane omuzlarda, bir tane de sırtta olmak üzere koruma önlemleri alınmalıdır. Ayrıca ek olarak sırt koruması sağlayan motosiklet aksesuarları alarak ek önlemler sağlayabilirsiniz.
  • Motosiklet montlarında tüm korumalar CE onaylı olmalıdır. Bu onaya sahip korumalar bir çarpma ya da sürtünme anında gövdenizin zarar görmesini engeller.
  • Seçeceğiniz montu açık renklerde olursa diğer araç sürücülerinin de sizi görmesi kolaylaşır. Daha şık duracağını düşünerek deri renkli montları seçerseniz dikkat çekici bölümleri olmasına özen gösterin.
  • Motosiklet montu reflektör kumaşlar barındırmalıdır. Böylece montunuzun birkaç bölümü gece karanlığında araç farlarına parlar ve diğer sürücülerin dikkatini kolayca çekebilirsiniz.

Motosiklet Montu Neden Önemlidir?

Motosiklet montu temel işlevi olası bir kazada sürücüleri ve yolcuları darbelere karşı korumaktır. Sürüş deneyimlerinizin güvenli hale gelmesi ve motosikleti daha rahat kullanabilmeniz için mutlaka motosiklet montunuz olmalıdır.

Motosiklet montları şık görünümünün yanında kaza anında sizi darbelere karşı korur ve olumsuz hava şartlarına karşı da sizleri koruma görevi görür. Montunuza özel olarak yerleştirilen koruma parçaları düştüğünüz kazalarda vücudunuzu darbelere karşı korur. Bu ürünlerin darbe emici özelliği vardır.

Olumsuz hava koşullarında rüzgar ve yağışların etkisinden mont sayesinde korunabilirsiniz. Bunun için motosiklet montunuzu mevsimsel koşullara uygun olarak seçmelisiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.