Motosiklet Montu Seçiminde Ne Kadar Dikkatlisiniz?

Motosiklet kullanmayı seven kalabalık kitleden biriyseniz eğer motosiklet kaskı ve motosiklet montunuzun ne derece önemli olduğunu biliyorsunuzdur. Çünkü baş ve gövdeyi korumada kaskın, motor montunun hayati önemi var. Peki, motor kullanırken motor için üretilmiş rastgele bir mont giymek yeterli mi? Özel bir motorcu montu almak neden önemli? Motor kullanırken giydiğiniz montu alırken ne derece dikkatli davrandınız bilmiyoruz ama güvenlik için montun özenle seçilmesi gerektiğini belirtmeliyiz. Motosiklet eldiveni alırken bile birtakım unsurlara dikkat etmeliyiz. O halde mont seçimindeki öne çıkan detayları birlikte inceleyelim.

Motosiklet Montu Alırken Nelere Önem Vermelisiniz?

Motosiklet aksesuarları alışverişinizde güvenilir ve kaliteli aksesuar odağında olmalısınız. İşte dikkat edilecek önemli detaylar;

  • Deri motor montu alacaksanız eğer, derinin kalınlığına, dikiş kalitesine, koruma kapasitesine dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın. Suni – orijinal deri ayrımı alacağınız montun ömrünü etkileyecektir. Deriler daha yumuşak olduğundan konforu yüksektir. Kaliteli bir seçimde uzun süre deri motosiklet montu deneyimi yaşayabilirsiniz. Deri seçmeniz rüzgâra karşı yüksek koruma sağlamanıza yardımcı olur.
  • Tekstil motosiklet montu seçiminde ise sürtünmeye dayanıklı kumaş detayına önem verilmeli. Cordura, Kevlar, Goratex gibi kumaşlar özel üretim malzemeleridir. Su geçirmez, nefes alabilen, dayanıklı, kaliteli motosiklet montu modelleri bu malzemelerden üretiliyor.
  • Motosiklet montunun gerekli güvenlik sertifikalarına sahip olmasına dikkat edin. CE belgesi bilhassa önemlidir. Montunuzun güvenilirliği belgelerle ortaya konuluyor.
  • Kışlık motor montu alırken dikkat etmeniz gereken şey, montun yapısı olmalıdır. Kıyafetlerinizin üzerine mont giydiğinizde bedeninizi rahat hareket ettirebilmelisiniz.
  • Alacağınız montun hava alabilen bir yapıda olmasını unutmayın. Bu tür montlar terletmez, daha sağlıklı ve konforlu olur.
  • Darbeye karşı montun hazır olması can güvenliğinizi artırır. Ayrıca gece yolculukları için montun reflektif olması ya da ekstra reflektif aparatlar almanız ideal olur.

Motosiklet Montlarında Fiyat & Performans

Motosiklet aksesuarlarının kalitesi, sahip oldukları özelliklerle alakalıdır. Fiyat ve aksesuar kıyası kaliteyi çok etkilemiyor. Ancak yüksek teknolojiye sahip ürünlerin fiyatları ortalamanın üstünde olabiliyor. Bu ürünleri kullanım ömrüyle, performansıyla ele aldığımızda fiyatların ideal olduğunu söylemek mümkündür.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.