Motosiklet Montu Tavsiyeleri

Motosiklet montu, sürücüyü kazadan ve kazaya bağlı gelişen darbelerden korur. Diğer yandan ise rüzgâr, yağmur, soğuk gibi hava değişimlerinden korumayı amaçlar. Sırt, omuz, gövde ve dirsekleri koruyan motosiklet montları, birçok kumaş tercih edilerek üretilse de özellikle koruma kapasitesi yüksek olan Cordura gibi kumaşlar önceliklidir. En iyi motosiklet montu, çok yönlü ve sağlam koruma sağlayan monttur. Her zaman güvenli olmak için ise sadece soğuklarda değil sıcak dönemlerde de mont giyilmesi tavsiye ediliyor. Konforu ve güvenliği eşit oranda sunmayı başaran motor montları, marka ve model çeşitliliğiyle sürücülere yıl boyunca giyebileceği kaliteli mont tecrübesi yaşatıyor.

Motosiklet Montu Deri mi Tekstil mi Olmalı?

Motosiklet aksesuarları materyal anlamında zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Kullanıcılar, motor montu satın alırken kumaş seçiminde kararsızlık yaşıyor. Deri motosiklet montları çok yaygın bir kullanıma sahip olmakla birlikte klasikleşmiş modellere göre üçlü bir alternatif sunuyor. Deri montlar su geçirmez özelliğiyle ve rahatlığıyla diğer mont türlerinden daha pahalıdır. Pahalı olmasına karşın sürücüyü korumada yüksek performans sergiler. Tekstil motosiklet montları ise fiyat olarak uygun olup deri motosiklet montuna göre daha az korumaya sahiptir. En iyi koruyan motor montu deri sonra tekstil en son ise yazlık fileli mont türüdür. Yaz sıcakları arttığında ise en rahat mont fileli, tekstil ve deri şeklindedir. Motosiklet ekipmanlarının kullanım ömrünü uzatmak, performansı arttırmak için yeniliklere gidiliyor. Montlara sonradan eklenebilen içlikler, astarlar, file detayları, bel, dirsek ve sırt koruması sürücüler için korumayı artırıyor. Motosiklet montu için spesifik bir mont modeli belirtip en iyi mont tanımı yapmak mümkün değil. Kalite anlamında sıralama belli olmasına karşın her sürücü için en iyi motor montu değişiyor.

Yazlık ve Kışlık Motosiklet Montu

Her motosikletin omuz ve dirsek bölgelerinde standart bir koruma olur. Montu daha korunaklı hale getirmek için ekstra bel ve sırt bölgesi desteklendirilebilir. Yazlık motosiklet montu fileli bir yapısı nedeniyle daha hafif ve rahat oluyor. Sürücüler, yazlık ve kışlık motosiklet montunu güçlendirmek amacıyla darbe aldığında sertleşen, monta sonradan dâhil edilebilen özel korumalardan yararlanıyor. Böylelikle mevsim engeli ortadan kalkıyor, montlar daha dayanıklı forma kavuşuyor.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.