Motosiklet Nasıl Yıkanır
Motosiklet  yıkamak, itina gerektirir. Yıkama,  büyük bir  sünger ve piyasada satılan ucuz  saç şampuanlarıyla yapılabilir .Motosiklet yıkama,  tazyikli su üreten makineler ile yapılmamalı, ille yıkanacaksa,  soğutucu radyatör peteklerine, elektronik aksamlara, kilometre saati üzerine su gelmemesine dikkat etmeli,  röleler korunmalıdır.
 
 Motosikletinizi yıkarken,  basınçlı su kullanmayın. Kovayla ya da  hortum suyuyla yıkayın.  Süpürme fırçasıyla değil,   iri bir sünger edinmelisiniz. Ayrıca,  kurulama bezlerini  tüy bırakmayanlarından  seçelim. Motosikletinizi yıkarken,  zincirin altına koyacağınız ve zinciri temizlerken kullanacağınız (Gazyağı, vs.)  sıvıların yere dökülmemesi için uygun büyüklükte bir kap,   şampuan, vida ve  metal parçaların paslanmasını engellemek için kullanacağınız Vd40 gibi paslanmaya karşı  spreyler, plastik bölümleri parlatmakta kullanacağınız spreyler, grenajlar için parlatıcı pastalar, sele derisinin   temizleme sıvıları olabilir.
 
 Motosiklet  zincirini gaz yağı ve küçük bir fırçayla temizleyip,  yağlayın. Bu işi yapmayı seviyorsanız,  grenajları da çözüp detaylı, görünmeyen yerlere de ulaşıp, sıkı bir temizlik yapabilirsiniz. . Motorla kısa bir gezinti yapın. Temizlikten sonra,  yaptıktan sonra birikmiş suların da gitmesi için  bir tur atmak,  motora  çok iyi gelir.  Bu  motor yıkamanın prensiplerindendir.                                                                            
 
Ayrıca, unutmadan belirtmeliyim ki,  egzoz susturucu içine su kaçmaması için susturucu çıkışı tıkaç ile kapatılmalıdır.
Motor sıcakken ve fren disklerine kesinlikle su tutulmamalıdır.  Yıkanan motosikletinizin  üzerindeki sular silinmeli ve kurutulmalıdır. Yıkama sonrası, kurutulmadan  hemen kullanılan motosikletlerde,  kalan suların akması sonucunda virajlarda  kayma  riski olabilir.
 
Düzenli aralıklarla   motosikletin boyası koruyucu cila ile silinmeli, siyah plastik aksamlara cila değdirilmemeli,  plastik aksamlar  kaliteli plastik temizleyicileri ile temizlenmelidir.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.