Motosiklet Pantolonu Nedir?
Motosiklet pantolonu; motor sürücülerinin motor kullanırken giydiği, temel amacı güvenlik ve dış etkenlere karşı koruma olan özel kumaşlardan üretilmiş giysidir. Motosiklet pantolonları olası kazalarda sürücünün vücut bütünlüğünü korur, yüksek güvenlik sağlar. Sürücüler muhtemel bir kazada sürüklenme, motorun altında kalma, motorla başka bir aracın veya cismin arasında sıkışma, darbe alma gibi çeşitli tehlikelerle karşılaşır. Motor pantolonu giyen sürücüyle giymeyen sürücü aynı kazayı geçirdiğinde pantolonu giyen kişi daha az zararla kazadan sıyrılırken diğer sürücü bacaklarında kırılma, kopma, zedelenme, yaralanma, incinme gibi durumlarla karşılaşabilir. Motosiklet pantolonu ve eldiven, mont, yağmurluk gibi diğer motosiklet aksesuarları sadece kazaya yönelik koruma sağlamaz. Güneş, yağmur, rüzgâr, fırtına gibi mevsime bağlı dış etkenlere karşı sürücüyü korur. Bilhassa kış aylarında motosiklet aksesuarları çok önemlidir. Sürücünün el ve bacaklarında soğuktan dolayı his kaybı yaşamaması için termal motosiklet pantolonu, eldiven kullanması önerilir. Tam koruma ile yola çıkıldığında çok büyük kazalarda dahi sürücü hiç yara almadan kurtulabiliyor. Motor kullanmanın getirdiği beşeri ve fiziksel tehlikelere karşı hazırlıklı olmak, can ve beden sağlığını korumak, trafikteki bilinçli motor sürücüleri arasına katılmak için motosiklet pantolonu, montu ve kaskı başta olmak üzere gerekli tüm motor aksesuarlarına sahip olmak oldukça önemlidir.


 

Motosiklet Pantolonu Çeşitleri


Motosiklet pantolonu yazlık ve kışlık şekillerde üretilir. Her ikisinin de amacı sürücüye rahatlık sağlamak, tehlikelerden korumaktır. Yazlık ve kışlık pantolonlarda yandan açılan fermuarlı pantolonlar, cırtlı, düğmeli modeller bulunur. Bu pantolonlar günlük pantolon üzerine giyilir ve birkaç saniye içerisinde çıkartılabilir yapıda olduğu için çok fonksiyoneldir. Tüm motosiklet pantolonları sürücünün rahatlıkla kullanabileceği ince detaylar mevcuttur.

Yazlık motosiklet pantolonu: Yazlık motosiklet pantolonları her renk ve modelde üretiliyor. Genel tercih açık renkli olanlardan yanadır. Çünkü açık renk güneş ışınlarını çekmez, serinlik sağlar öte yandan akşamları sürücünün görünmesi için yansıtıcı bant işlevini yerine getirir.

Kışlık motosiklet pantolonu: Kışlık motosiklet pantolonu termal içlik desteği ile tasarlanır. Koyu renk modeller ağırlıktadır. Sürücünün hava karardıktan sonra fark edilir olması için yansıtıcı şeritleri vardır. Kolay giyinip çıkarılabilir yapıda tasarlanır. Bel, kalça, diz bölümlerinde ekstra koruma bulunur.
Motosiklet pantolonlarında kışlık ve yazlık ayrımı vardır. Bu iki modelin yanı sıra motosiklet tulumu alternatifi bulunur. Tek parçalı fermuarlı veya cırtlı şekilde tasarlanan tulumlar günlük kıyafetin üzerine giyilebilir şekilde üretiliyor. Öte yandan keten pantolon görünümünde oldukça şık korunaklı, destekli motosiklet pantolonu modelleri üretiliyor. Bu pantolonlar hem motor kullanılırken hem de günlük yaşamda kolaylıkla tercih edilebiliyor.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.