Motosiklet Pantolonu Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Motosiklet pantolonları özellikle kış aylarında sizleri yağmurdan koruyacak motorcu giysileridir. Motosiklet pantolonu üreten dünyaca ünlü firmalar, tasarladıkları pantolonların güvenli ve konforlu olmasına önem vermektedirler. Ayrıca motosiklet pantolonları, motosiklet montu ve eldivenlerinizin tamamlayıcısıdır. Tam donanımlı bir sürüş keyfi için kullanımı şart olan motosiklet pantolonlarının malzemeleri de kalite bakımından değişiklik göstermektedir.

Motosiklet pantolonları genelde kevlar ve deri malzemeden üretilmektedir. Deri motosiklet pantolonlarının fiyatları tekstil kumaştan üretilen motosiklet pantolonlarına göre daha yüksektir. Fakat deri pantolonlar, motosiklet montlarında oldukları gibi en güvenli olan motorcu kıyafetleridir. Deri pantolonlar, sürtünmelere karşı dayanıklıdır. Ayrıca yoldan fırlayan taş gibi cisimlerin size zarar vermesini de önlerler.  Deri pantolonlar motorcular için şık da bir giysidir. Fakat deri pantolonların bazı olumsuz özellikleri vardır. Bunlardan biri su geçirmeme özelliğinin olmamasıdır.  Suya maruz kaldıklarında havalandırma sistemleri de daha az aktif çalışmaktadır.
Tekstil malzemenden üretilen motosiklet pantolonları, son yıllarda deri pantolonlara göre daha çok tercih edilmektedir. Bunun birinci nedeni su geçirmeme özelliklerinin olması ve konforlu olmalarıdır. Ayrıca fiyatları da daha uygundur. Cordure malzemeden üretilen motosiklet pantolonları ise sürtünmeye karşı dayanıklıkları ile bilinmektedir.

Yaz ve kış ayları için ayrı motosiklet pantolonları kullanmanızı tavsiye ederiz. Kış aylarında deri ve yaz aylarında da tekstil motosiklet pantolonlarını kullanabilirsiniz. Dizlerinde koruma olan motosiklet pantolonlarını tercih etmenizi ise özellikle tavsiye ederiz.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.