Motosiklet Satın Alırken Aklınızda Olması Gereken 10 Bilgi
Motosiklet merakını hayallerin ötesine taşımayı istiyorsunuz ama neyi seçeceğinizi bilmiyorsunuz, bu yazı sizi biraz olsun bilgilendirerek nasıl seçmeniz gerektiğini basitleştirecektir.

Motosiklet satın alırken aklınızda olması gereken 10 bilgi

1) Hangi amaçla aldığınızı belirleyin. Önceliğiniz bu olsun. Yani işe gitmek için, haftasonu off-road yapmak için vs. gibi

2) Aldığınız motosikleti dış görünüşüne de önem verin. Çünkü insanlar genelde dış görünüşe ne kadar da önem vermem ben dese de dış görünüş de bir bakıma önemlidir. Aynı özelliklerde olup da size daha karizmatik, daha çekici gelen motosikleti tercih etmeyi düşünün. Kask veKorumaları aklınızın bir kenarında tutun.

3) Her zaman rahat edeceğinizi düşündüğünüz biniş ve kullanışında size kolaylık sağlayacağını hissettiğiniz tarzda bir motosiklet tercihi yapın. Rahat edebileceğiniz mont ve pantolonda önemlidir.

4) Motosikletin, eğer ekonomik durumlar orta vites ve altında seyrediyorsa genel olarak ülke şartlarında hepimizin yaşadığı sıkıntılardan birisi olan yakıt tüketimi konusunda size uygun olanını tercih etmeye çalışın. Ekonomik olması açısında eğer ikinci el ise lastikler gerçekten önemlidir.

5) Aldığınız motosikletin özellikle şehir içi mi? Arazi mi? Uzun yol mu? Kısa mesafe mi? Hangi amaçla hizmet edeceğini belirleyip scooter, enduro, racing gibi modeller içerisinden seçiminizi belirleyin. Sonra racing türü bir motor ile arazi çıkmaya çalıp da kendinize güldürtmeyin.
6) Özellikle bekarlar için tavsiyem, bir bayanı tavlamak için kesinlikle karizmatik ve sert görünüşe sahip motosikletler tercih sebebiniz olsun. Kasktarzınız sizi en çok gösteren metanız olacaktır, seçiminizi iyi yapın.

7) Almak istediğiniz motor hakkında mutlaka pazar araştırması yapıp fiyatlarını gözden geçirin.

8) Motosikleti binmek için alanlar, özellikle fiyat araştırması yapmasına gerek yok. Fakat alıp satmak için bilenler piyasa araştırması yaparak tutulan modelleri tercih etmesini öneririm.

9) Alacağınız motor ne olursa olsun aklınızdan, gönlünüzden geçen ne ise onu alın, Çünkü başkalarının fikriyle hareket etmektense kendi duygu ve hayal dünyanızda yaşamayıp tercih yapmanız en önemlisidir.

10) Alırken eğer 2. el bir motorsa mutlaka ustaya göstererek almanızda fayda var, usta yoksa ve gösteremiyorsanız bir kaç önemli noktaya dikkat edin. Yağ damlatıyor mu, ilk marş’ta alıyor mu, giderken garip sesler geliyor mu, elektrik aksamında yanmayan işlemeyen far, ışık var mı diye gözden geçirin.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.