Motosiklet Sürücüleri İçin Kaskın Önemi

Motosiklet Sürücüleri İçin Kaskın Önemi


Motosiklet sürücüleri için sıradan bir şoför tanımı yapılmaz. Genellikle “motosiklet tutkunu” olarak anılırlar. Zira motosiklet sürmek çoğu sürücü için ulaşımdan öte bir noktada tutku halindedir. Motorun hız potansiyeli motoru tehlikeli hale getiriyor. Motosiklet sürücülerinin katlanarak arttığı günlerde güvenlik güçleri ve motor kulüpleri bilinçli motorcuların çoğalmasını sağlamak için kaskın önemine değiniyor. Hızlı veya yavaş gözetmeksizin tüm motor kullanıcılarının kask takması yineleniyor. Motor kazalarından çıkan istatistik rapora göre motor kazalarında en çok darbe alan ve ölümle sonuçlanmasına sebep olan bölge kafatasıdır. Kafada oluşan yaralanmalar ölümle veya kalıcı bir hasarla yaşama devam etme sonucunu beraberinde getiriyor. Bu sebeple motor kullanırken kask takılmasının zorunlu olmadı kuralı getirildi. Motor kullanırken kask takmayı külfet kabul eden ve yorucu bulan kişiler için tıpkı motor modelleri gibi kask modelleri de üretilmeye başlandı. Üretilen modeller kişilerin motor yolculuğu süresince kafasının kaskın içinde rahat hareket etmesini, nefes alışverişlerini kontrollü yapmasını sağlıyor. 

Kask Modelleri Nasıl Seçilmelidir?

Kask modelleri, yarım kask, tam donanımlı kask şeklinde çeşitlere ayrılıyor. Yarım kask çene altından emniyet kemeriyle desteklenirken tam donanımlı kask çeneyi de kapsayacak şekilde tasarlanıyor. Yarım kask şehir içi trafikte daha çok tercih edilirken tam donanımlı kask şehir içi yolculuklara ek olarak uzun yolculuklarda özellikle de arazi şartlarında yol gidenler tarafından tercih ediliyor. Kask satın alırken kullanım amacı düşünülerek tüm kask modelleri incelenmelidir. Kaskların materyal özellikleri, teknik özellikleri ve kafa yapısına uygun olup olmadığı test edilmelidir.

Motor Aksesuarları Alışveriş Nereden Yapılır?

Motor aksesuarları için internet ortamındaki en gelişmiş ve güvenilir kaynak olan motosikletaksesuarlari.com motor tutkunlarına avantajlı fiyatlar ile güvenli bir alışveriş keyfi sunuyor. Müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutan ve farklı ödeme seçenekleri imkânı tanıyan sitede; iade & değişim garantisi, kapıda ödeme, hızlı teslimat, ücretsiz kargo ve müşteri satış desteği gibi çeşitli hizmetler sunuluyor. Güvenilir bir alışveriş için motosikletaksesuarlari.com’a tıklayarak ihtiyacınız olan tüm aksesuarları birkaç tıkla satın alabilirsiniz. Üye olma zorunluluğu olmayan sanal mağazada kampanyalardan yararlanmayı unutmayın.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.