Motosiklet Sürücülerinin Kullanması Gereken Aksesuarlar
Motosikletinizle günlük işe gidip geliyorsanız ve her ay ya da daha fazla yol gezileri yapıyorsanız sizin için aşağıda, motosikletle birlikte satın alınması gereken aksesuarların listesini yaptık.

1. Motor koruma demiri / Crash Guard
motosiklet için en önemli güvenlik aksesuarlarından biridir. motosiklete binmek, diğer tüm diğer araçlardan daha fazla risk içerir. Beklenmedik bir durum olduğunda, sizi ciddi yaralanmalardan koruyacaktır.

motosikletiniz ağırsa, kontrolü kaybettiğinizde ve iki tarafa yaslandığınızda ve bacağınızı motosikletin altından ezdiğinizde koruyacağınız zaman destekleyecektir.
motosikletinizin görünüşünü tamamlayan Bacak muhafızı seçmek de önemlidir.

2. Kask
motosiklet kullanan herkes kaskın öneminin farkında olduğundan, bu noktada stres yapmak zorunda değilim. Ama ne tür bir kask seçtiğin önemli.
Kask satın alırken, öncelikle önceliğin güvenlik ve daha sonra görünüp görünmesi gerekir. Saf siyah kasklar gece boyunca neredeyse hiç görünürlüğe sahip değildir, parlak ve görünür renkleri seçmek tercih edilir, böylece diğer sürücüler sizi mesafeden görebilir.

Her zaman tam yüz kaskını açık bir yüz kaskı yerine tercih edin , açık yüz kaskı çene alanınızı koruyamaz. Bunun sadece bir istisnası, güvenlikten ziyade görünüş hakkında çok fazla dikkat etmenizdir. Royal Enfield gibi motosikletlerde açık yüz kaskları daha iyi görünüyor.
Kask satın alırken dikkat edilmesi gereken bir nokta da , gelecekte bir tane satın almak istiyorsanız, bir kameraya ve mikrofona kask takabilmenizdir .

3. Motosiklet örtüsü
motosikletinizi açık olarak park etmeniz gerektiğinde motosikletinizi sert güneş ışığından, yağmurlardan ve tozdan koruyacaktır. Düzgün bir şekilde kapatırsanız motosikletinizi sık sık yıkamak zorunda kalmazsınız.

4. Yolcu artçı koltuk tutucusu
motosikletinizdeki pillion biniciniz olduğunda, umursadıkları ilk şey rahat koltuklar ve tuttukları bir şey, özellikle bayanlar, süper marketlere giderken sadece yiyecek almak için kapak / çanta asmak için de yararlıdır.

5. Kask Kilidi
Bazen dışarı çıktığımızda park yeri bulmak çok zor. Biz çok iyi bilinen mahallede park yol tarafına kadar sona erer. Bizimle de kask alamayız. Öyle durumlar böyle çok yardımcı olur. En sık kullanılan aksesuar da. Bununla ilgili endişelenecek bir sorunumuz daha olacaktır. Anahtar yerine sayı kilidi alırsanız, cebimizde de daha az bir anahtar olacaktır.

6. Cep Telefonu Tutucu
motosiklete ihtiyaç duyduğumuz kadar araba sürerken veya yeni ve bilinmeyen bölgelere seyahat ederken bile daha fazla navigasyon yapmalıyız.

Genel olarak ceplerimize göz atmaya ya da güzel bir şekilde yoldan saptırılması gereken kulaklıkla talimatı dinlemeye çalışırız. Arabalar neden tüm eğlencelere sahip olmalılar?

7. Eldiven ve Ceket
Bunlar, sürüşünüze konfor ve güvenlik katan aksesuarlar.

Farklı tipte malzemelerle ( Normal ve Deri ) yarım ve tam olarak farklı tipte eldivenler vardır . Sürüş koşullarına ve kişisel zevkinize hangisinin uygun olacağını seçmek size kalmıştır. Bunlar moda ifadesine daha çok benziyor.

Emin olmanız gereken tek şey, kaza durumunda mafsal avuçlarınız ve dirseklerinize uygun koruma sağlamasıdır.

8. Motosiklet Botları
Motosiklet botları size ekstra koruma sağlar, ancak minör dezavantaj ise serbestçe dolaşamayız, size istenmeyen garip görünüşler verecektir. Yani herhangi bir deri bot, en azından herhangi bir spor ayakkabıda iyi olurdu. Güvenliğiniz için sürerken herhangi bir flip flop giymeyin, bundan daha kötü bir şey yok.

9. Bandanalar
Bu, diğer çoğu ve en kullanışlı olana göre çok pahalı olmayan bir aksesuar değildir. Bu sizi güneş, toz ve kirlilikten koruyacaktır. Ve en esnek aksesuar, farklı amaçlar için kullanabileceğiniz tek aksesuar. Doğru seçilmişse şık görünmenizi sağlar.

En önemlisi, vücudunuza ve yüzünüze kıyasla bir boynunuzda güneş lekesi buldunuz mu? Vücudunuz ve yüzünüz kıyafet ve kask ile kaplı olduğu için, bu güzelliğin ortaya çıktığı yerde boynunuzu kaplayan hiçbir şeyiniz yok.

10. Motosiklet Gözlükleri

Çoğu insanın ilk satın almak istediği aksesuar Güneş gözlükleri. Yine yüzünüze uygun olanı seçmek için kişisel bir seçimdir, ancak bazı türler (Aviators), özellikle yolda 60 km / s veya daha yüksek hızlarda daha yüksek hızlarda sürüyorsanız, sürüş için uygun değildir. Havanın boşluklardan gözünüze kaçmadığından emin olun.

11. Disk Kilitleri
Hırsızların motosikletini çalmasının ne kadar kolay olduğunu bilemezsiniz, bazı insanlar herhangi bir alet kullanmadan dakikalar içinde yaparlardı . İsterseniz YouTube videolarını kontrol edin. motosikletinizle gelen tutamak kilitler veya anahtar hırsızlıktan korunamaz.

Bu yüzden motosikletimize ekstra temel güvenlik özelliği eklemek her zaman önemlidir.

Bu disk kilidi, ekstra zaman ve ekstra araçlar gerektirdiğinden, hırsızlar için motosikletinizi daha güvenli ve en az elverişli bir hedef haline getirecektir.

12. Deri Eyer Çantaları

Sık seyahat eden biriyseniz (en azından planlama) eyer çantaları çok kullanışlıdır. Eyer çantasıyla ilgili iyi şeyler motosikletinizin dengesini kaybetmeden bagajlarınızı toplayabilirsiniz. Valizinizi piyon koltuğuna ip ile bağlarsanız. Şansınız, motosikletinizin bir tarafa çekilmesinin, özellikle yoldaki sürüş sırasında motosikletinize dengesizlik yapmasının önüne geçersiniz

13. Ayakkabı Koruyucu
En sevdiğiniz ayakkabınızı giyerken, vites değiştirmek ayakkabınıza zarar verebilir. Bunu kullanan çok az insan gördüm ama çok kullanışlı bir aksesuar.


Bugünlerde bazı şirketler yol yardımı sunuyor. Ama birini seçmeden önce Yol Yardımı Hakkında Her Şeyi Bilmeniz gerekir .
Onların kendi listesinde en yakın şehirden belli km yarıçapında olması gereken şartlar vardır. Bunun için bir yedek plan olarak aşağıdaki aksesuarlara sahip olmalısınız.
Motosikletler için hava pompası

Düz lastik, motosikletçilerin karşılaştığı en yaygın problemdir. Eğer bunu başaramazsanız, en azından size en yakın delinme dükkanına tüpün zarar vermeden ulaşması gerekir. Pompayla havayı doldurun ve en yakın durağa kadar sürün, gerekiyorsa bunu tekrarlayın.

Tubeless lastik Tamir Takımı
motosikletiniz tüpsüz lastikleriniz varsa durumunuz çok daha iyi. Bu seti her zaman yanınızda taşıyın.

Ekstra debriyaj ve fren telleri:
Bir diğeri tamir takımınızda öğeler olmalıdır. Ve ilk kez, motosiklet debriyajı / fren videolarını telefonunuza nasıl değiştirdiğini gösteren How-to videoları.

Motosikletiniz ve güç bankanız için en son fakat en az bir ilk yardım çantası , sırt çantanızdayken elektronik eşyalarınızı şarj etmek için.
Deneyimlerimi sürmeyi düşündüğümde aklıma gelen aksesuarlar bunlar. 
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.