Motosiklet Temizliği
Motosiklet, her gün kullandığımız bir araç, tıpkı otomobiller gibi düzenli temizliğe ihtiyaç duyar. Motosiklet temizliği ve bakımı için geliştirilmiş yağ ve temizleyici ürünler bulunuyor. Balata temizleme spreyleri, zincir yağı, motor yağı yağ çeşitleri arasında yer alıyor. Düzenli kullanılan bu ürünler, motor performansını yükseltiyor. Motosikletler sadece kazalarda yıpranmaz, düzenli bakımı yapılmadığında da yıpranır, verimini düşürür. Motosiklet yağları, temizlik ve performansta etkilidir. Örneğin motor aksamlarındaki sürtünmeyi motor yağı kullanarak önlemek mümkündür. Motorun bakımından çıkıp temizliğine odaklandığımızda ise karşımıza güçlü, leke bırakmayan, motora parlaklık kazandıran ürünler çıkıyor. Motosiklet aksesuarları için sprey ve sıvı bazlı temizleyiciler kullanabilirsiniz. Motosiklet, bisiklet, scooter, ATV motorlarda aktif kullanabileceğiniz temizlik ürünleri, aracınızı dış etkenlere karşı temiz tutuyor.

Motosikletin bakımını üstlenen, temizliğini sağlayan kimyasal motosiklet aksesuarları, aracınızı uzun vadede koruyor. Örneğin sürekli yağmura maruz kalan motorların boyasında aşınma yaşanabiliyor. Asit yağmurları, çamur, toz fırtınası motorun dış yüzeyine zarar veriyor. Çakıl taşlarıyla kaplı yollarda sürülen motor, taşların motorla temas etmesi sonucunda minik çiziklere sahip oluyor. Temizleyici ürünler, bakım ürünleri, boya koruma ürünleriyle motosikletin yüzeyi ve kask, bagaj gibi motosiklet aksesuarları korunmuş, temizlenmiş oluyor. Motora yapışıp kalan inatçı lekelerle mücadelede sert cisimler kullanmak yerine doğru ürünler tercih etmek gerekiyor. Özel formüllerle geliştirilmiş kimyasallar, motora hijyen kazandırıyor. Motosiklet aksesuarları, bu kimyasallarla inatçı lekelerden arınırken diğer yandan kalıcı lekelere karşı ince bir tabaka oluşturuyor. Bir nevi boya koruma uygulaması yapılmış gibi etki gösteren temizleyiciler, düzenli kullanımda gözle görülür bir parlaklık sunuyor.  
Motosiklet aksesuarları ve aksamları için ihtiyacınız olan temizlik ve bakım ürünlerini, motorunuzun modeline göre seçebilirsiniz. Ürünler çeşitlilik gösterdiğinden her motor sürücüsü istediği ürünü bulabiliyor. Motor yağları, zincir yağları, sprey temizleyiciler, sıvı formda kullanılan kimyasallar motosikletinizi tertemiz yapmaya yetiyor. Motorunuzun temizliğinde sadece su kullanmak yüzeysel temizlik sağlar. Motosiklet temizlik ürünleri ise daha kalıcı temizlik yapar, yeni leke oluşumunu önlemeye çalışır. Motosikletler, haftalık olarak temizlenmelidir. Özellikle de bir garajda değil de brandasız şekilde açık havada tutulan motorların temizliği daha önemlidir. Motorunuzla birlikte montunuzu, kaskınızı, tulumlarınızı kısacası tüm motosiklet aksesuarlarınızı da düzenli temizlikten geçirmelisiniz.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.