Motosiklet Türleri, Sürüş Tarzına Göre Motor Çeşitleri
Motosiklet hakkında bilgi edinerek, hangi tarz, ne için kullanılabilir bunları öğrenin. Alacağınız motosikleti ona göre belirleyin.

Touring motosiklet: Eğer basit bir motosiklet arıyorsanız, touring tipi almanız gerekir. Uzun mesafeli yolculuklarda en iyi deneyim sağlayan motordur. Zaten yabancıların sırf uzun mesafeli yolculuklardan dolayı ürettikleri motor modelini oluşturur. Genelde sıcak iklimlerde tercih ediliyor. Yolcu taşıma, eşya taşıma konusunda esneklik sunuyor. Bakımında basit model olduğu için kolay bir şekilde yapılabiliyor. 250 cc’den 1400 cc’ye kadar farklılık arz eden motor hacimleri bulunmaktadır.

Enduro motosiklet: Her türlü kullanıma uygun olan bu tür, sürücüsüne ve yolcusuna rahatlık sağlar. Şehir içi, şehir dışı rahat bir şekilde kullanabileceğiniz türdendir. Herhalde Türkiye için en uygun tip, bu model olarak karşımıza çıkar. Eşya taşıma kapasitesi düşünüldüğünde bu da iyi bir performansa işaret eder. 

Scooter motosiklet: Şehir içi trafikte önemli bir çözüm isteyenlerin kullanabileceği en ideal tip bu. Pratik, hızlı ve güvenli bir sürüş imkanı sağlar. Ancak küçük yapılı tekerleklerinden dolayı yol üzerinde ki en ufak bir bozuklukta, sürücüsüne rahatsızlık verebilmektedir. Sivil kıyafetle de kullanım imkanı sunması, tercih edilme sebepleri açısından önemli bir yer işgal eder.

Racing ve Cruıse: Racing dendiği  zaman özel yarışlar için hazırlanmış motorlar akla geliyor. Cruıser ise, klasik görünüme sahip motosikletlerdir. İki tekeri arasındaki mesafenin büyük olması, kullanım bakımından zorluk yaşatmaktadır. İlk defa motor kullanacak olanlara asla tavsiye edilmez.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.