Motosiklet Yağmurlukları Hakkında

Motosiklet Yağmurlukları hakkında

Hiç yağmurdan sırılsıklam olmuş halde motosiklet kullanmak zorunda kaldınız mı? Üzerinize yapışmış ıslak kıyafetlerle rüzgarı yemek, sizi kısa sürede hasta etmeye yeter. Oysa günümüzün modern teknolojisiyle su ve rüzgar geçirmez materyallerden özel olarak üretilmiş kaliteli bir yağmurluk sizi bu dertten kolayca kurtarabilir. 
 
Yağmurluklar genellikle, yanınızda taşıdığınız ve ıslanmaktan özellikle korumak istediğiniz özel eşyalarınızı da koyabilmeniz için, bol cepli modellerde üretilir. 
 
Kullanım rahatlığınıza göre, tulum şeklinde tek parça ya da alt ve üst olarak iki parça yağmurluk seçebilirsiniz. Eğer kısa mesafelerde yağmurluk kullanıyorsanız ve sık sık giyip çıkarmanız gerekiyorsa, iki parça yağmurluk ile daha rahat edebilirsiniz. Buna karşılık, uzun yolculuklarda tulum giyerek, özellikle rüzgardan daha iyi bir korunma sağlayabilirsiniz. 
Bir motosiklet sürücüsü için, kötü hava şartlarında görünür olmak hayati önem taşır. Yağmurlu ve sisli havalarda diğer araç sürücülerinin sizi görmesi daha da zorlaşacaktır. Dolayısıyla, yağmurluğunuzda reflektif şeritler olması, görünürlüğünüzü arttırarak size güvenli sürüş sağlayacaktır. 
 
Yağmurluğunuzun bakımında nelere dikkat etmeniz gerekir?
Motosiklet yağmurluğunuzu daha uzun süreli kullanmanız için bazı detaylara önem vermeniz gerekir. Su ve rüzgar geçirmez materyalden üretilmiş olan yağmurluğunuzu çamaşır makinesinde yıkamak yerine elde yıkayarak, özelliğini kaybetmesine engel olabilirsiniz. 
 
Diyelim yağmurdan sırılsıklam olmuş bir halde eve geldiniz ve hemen üzerinizdeki ıslak yağmurluğu çıkarıp kaloriferin ya da sobanın karşısına astınız. İşte bu yanlışınız, yağmurluğunuzun çatlamasına sebep olacak ve daha sonraki kullanımlarınızda yağmurluğunuz su alacaktır. Bu detaylara dikkat ederek, motosiklet yağmurluğunuzu daha uzun süreli kullanabilir ve yağmurdan korkmadan keyifli sürüşler yaşayabilirsiniz.

 
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.