Sıralama seçin
Toplam 12 ürün görüntüleniyor.
Görünüm 3 4

Motosiklet Yelekleri ve Motor Yelekleri Modelleri

Motosiklet aksesuarları ve kıyafetli çok çeşitlidir. İlk bakışta kask, mont gibi aksesuarlar aklımıza gelse de motosiklet yelekleri de yüksek koruma sağlayan ürünler olarak karşımıza çıkıyor. Motosiklet yelekleri hem tarz görünümünün yanında hem de sürücülerin can güvenliklerini sağlayan ürünlerdir. Kaliteli bir motorcu yeleği ile kaza anında düşseniz de ciddi yaralanmalar, küçük kesikler ya da sıyrıklar önlenebilir.

Motorcu yelekleri de diğer tüm ekipmanlar gibi üstün koruma sağlayacak aksesuarlar arasındadır. Sürüş deneyimi sırasında güvenliğinizi sağlamak için tekstil ya da deri yelek modellerini seçebilirsiniz. Daha çok siyah modeller seçilse de gece sürüş yaparken görülmeyebilirsiniz. Bunun için reflektörlü yelekler tercih ederek gece dikkat çekici hale gelebilir ve yaşayabileceğiniz kazalara engel olabilirsiniz. Reflektörlü modeller sürücünün görünürlüğünü belirgin şekilde arttırır.

Motosiklet Yelek Modelleri

Motosikletler diğer ulaşım araçları gibi koruma sağlayan araçlar değildir. Bu araçlarla sürücülerin kaza anında yaşayabileceği olumsuzluklar daha fazladır.  Bu yüzden motosiklet aksesuarları ile sürücüler kendilerini güvenceye almalıdır. Motosiklet yelek modelleri de sürücülerin güvenli bir sürüş deneyimi yaşaması için üretilir. Bu ürünler de farklı hava koşulları ve farklı stillere uygun olarak üretilir.  Motor yelekleri üretildiği malzemeye göre sınıflandırılır.

Deri ya da tekstil ürünleri motosiklet yelekleri için en çok tercih edilen malzemelerdir. Deri ve teknik kumaşlar yolda sürücünün güvenliğini en yüksek noktaya taşır. Kot yelekler ise estetik bir tarz yaratmak isteyen sürücüler için uygundur. Ancak bu seçeneklerin koruyuculuk özelliği daha düşüktür. Sürücüler tüm ekipmanlarda olduğu gibi yelek seçerken de koruyucu olmasına özen göstermelidir.

Motosiklet Yeleği Seçimi

Motor yeleği seçecekseniz bedeninize göre biraz büyük gelecek bir ürün seçmelisiniz. Bunun sebebi ise yeleğin altına fazladan bir tane daha giysi giyebilmenizdir. Soğuk havalarda yelek giyecekseniz bir büyük beden seçimi sıcaklığı sağlamak için doğru olacaktır. Bunun yanında motosiklet yeleği sırtınızı örtmelidir. Kısa yelekler kaza anında sırt bölgeniz için yeterli koruma sağlamaz. Maksimum güvenlik istiyorsanız korumasız kısımlar için deriden yapılan bir dolgu maddesi eklenen yelekleri seçebilirsiniz. Bu yelekler ilk aşamada sürücüleri rahatsız etse de zaman içinde alışılabilir.

 

 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.