Sıralama seçin
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.
Görünüm 3 4

Motosiklet Yelekleri ve Motor Yelekleri Modelleri

Motosiklet aksesuarları ve kıyafetli çok çeşitlidir. İlk bakışta kask, mont gibi aksesuarlar aklımıza gelse de motosiklet yelekleri de yüksek koruma sağlayan ürünler olarak karşımıza çıkıyor. Motosiklet yelekleri hem tarz görünümünün yanında hem de sürücülerin can güvenliklerini sağlayan ürünlerdir. Kaliteli bir motorcu yeleği ile kaza anında düşseniz de ciddi yaralanmalar, küçük kesikler ya da sıyrıklar önlenebilir.

Motorcu yelekleri de diğer tüm ekipmanlar gibi üstün koruma sağlayacak aksesuarlar arasındadır. Sürüş deneyimi sırasında güvenliğinizi sağlamak için tekstil ya da deri yelek modellerini seçebilirsiniz. Daha çok siyah modeller seçilse de gece sürüş yaparken görülmeyebilirsiniz. Bunun için reflektörlü yelekler tercih ederek gece dikkat çekici hale gelebilir ve yaşayabileceğiniz kazalara engel olabilirsiniz. Reflektörlü modeller sürücünün görünürlüğünü belirgin şekilde arttırır.

Motosiklet Yelek Modelleri

Motosikletler diğer ulaşım araçları gibi koruma sağlayan araçlar değildir. Bu araçlarla sürücülerin kaza anında yaşayabileceği olumsuzluklar daha fazladır.  Bu yüzden motosiklet aksesuarları ile sürücüler kendilerini güvenceye almalıdır. Motosiklet yelek modelleri de sürücülerin güvenli bir sürüş deneyimi yaşaması için üretilir. Bu ürünler de farklı hava koşulları ve farklı stillere uygun olarak üretilir.  Motor yelekleri üretildiği malzemeye göre sınıflandırılır.

Deri ya da tekstil ürünleri motosiklet yelekleri için en çok tercih edilen malzemelerdir. Deri ve teknik kumaşlar yolda sürücünün güvenliğini en yüksek noktaya taşır. Kot yelekler ise estetik bir tarz yaratmak isteyen sürücüler için uygundur. Ancak bu seçeneklerin koruyuculuk özelliği daha düşüktür. Sürücüler tüm ekipmanlarda olduğu gibi yelek seçerken de koruyucu olmasına özen göstermelidir.

Motosiklet Yeleği Seçimi

Motor yeleği seçecekseniz bedeninize göre biraz büyük gelecek bir ürün seçmelisiniz. Bunun sebebi ise yeleğin altına fazladan bir tane daha giysi giyebilmenizdir. Soğuk havalarda yelek giyecekseniz bir büyük beden seçimi sıcaklığı sağlamak için doğru olacaktır. Bunun yanında motosiklet yeleği sırtınızı örtmelidir. Kısa yelekler kaza anında sırt bölgeniz için yeterli koruma sağlamaz. Maksimum güvenlik istiyorsanız korumasız kısımlar için deriden yapılan bir dolgu maddesi eklenen yelekleri seçebilirsiniz. Bu yelekler ilk aşamada sürücüleri rahatsız etse de zaman içinde alışılabilir.

Motosiklet Montu İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Hangi Montu Almalıyım?

Alacağınız motosiklet montu omuz, dirsek ve sırt bölgelerinde korumaları bulunan bedeninize, kullanacağınız mevsime ve motor tipinize uygun olmalıdır. Motosiklet montları genellikle yazlık, kışlık ve 4 mevsim montlar olarak ayrılır. Kullanacağınız mevsime uygun bir mont almanız sürüş güvenliği açısından önemlidir.

Motosiklet Montu Bedenleri Nasıldır, Mont Bedenimizi Nasıl Belirleyebiliriz?

Motosiklet montlarının bedeni göğüs ölçüsüne göre belirlenir. Kıyafetin hareketi engellemeyecek şekilde vücuda tam oturması gerekmektedir. Kışlık montların yağmurlu ve soğuk havada kullanımı sırasında içten kalın kıyafet giyebilmek için mont içinde bir miktar boşluk gerekebilir. Göğüs çevresi ölçüsüne (cm) göre bedenler şu şekildedir; 82-88 cm – XS, 88-94 cm – S, 94-100 cm M, 100-106 cm L, 106-112 cm XL, 112-118 cm XXL, 118-124 cm XXXL.

Motosiklet Montu Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Motosiklet montunun bedeninize, vücudunuza uygunluk, korumalarının ve kumaşının kalitesi öncelikli dikkat edilmesi gereken konulardır. Alacağınız montun kumaşının ve korumalarının güvenlik sertifikalı ve bilinen bir markaya ait olması önemlidir.

Motosiklet Montlarının Ömrü Ne Kadardır?

Motosiklet montu iyi seçilmesi gereken aksesuarlardandır. İyi seçilen bir mont, uzun yıllar bir kazaya maruz kalmadığı sürece sürücüyü korur. Ancak motosiklet montu artık incelmişse, koruma yerleri aşınmışsa ömrünü tamamlamış, değişime ihtiyaç duyuyor demektir.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.