Motosiklet Zinciri Türleri
MOTOSİKLET ZİNCİRİ TÜRLERİ
 
 
Motosiklet  zincirinde baklaları birbirine bağlayan pimlerin  iki ucunda da keçe bulunur. Bu keçeler,  üretilirken  konulan yağı tutmayı,  pim ve baklaların çalıştığı bölgenin  yağlanmasını sağlar. Bu tip zincirler,  O-Ring'siz zincirlere göre daha az yağlanma gereksinimi duyarlar.
En düşük sürtünmeli zincir, X-Ring'tir. O-Ring zincirlere göre 2 kat daha uzun ömürlüdür. X-Ring'li zincirlerde 4 temas noktası olduğu için  sürtünme aza indirgenir ve zincir çalışması  en yüksek seviyeye çıkar. Yağlama verimliliği artar ve  toz  pisliğe karşı zinciri korur.
 
X-Ring Gold  motosiklet zinciri,  X-Ring zincirlerin tüm özelliklerine  sahiptir ve  altın sarısı rengindedir.
 
X2-Ring motosiklet zinciri,  Standart X-Ring'li zincirlerin düşük seviyeli sürtünme,  azami performans  niteliklerine sahip olmakla beraber, daha uzun ömürlüdürler.
 
Zincir ömrü 20 bin km'dir. Motosiklet zincir gerginliği, katalogda belirtildiği gibi ayarlanmalıdır. Aksi halde, hem zincir ömrü, hem şanzıman ömrü çok kısalır.
 
 Motosikletin zinciri,  kilometre arttıkça aşınır ve boyu uzar. Eğer zincir kullanılan kilometreye kıyasla daha fazla uzamışsa, bunun nedeni,  kötü ve sert kullanımdır.  Bu durum, keyifli sürüşü olumsuz etkiler.
 
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.