Motosikletiniz İçin Yağ Seçerken

MOTOSİKLETİNİZ İÇİN 10 TAVSİYE

1

Motosikletinizi temizleyin: Temiz bir motosiklet güvenli bir motosiklet demektir. Hiç kirli bir MotoGP motosikleti gördünüz mü? Hayır. Sebebi de şu, bir bezle motosikletinizi temizlemek size çok şey söyleyebilir. Motosikletinizi temizlediğinizde, zincirin ayar gerektirdiğini, fren balatalarının değiştirilmesi gerektiğini ya da yağ seviyesinin biraz düştüğünü fark edebilirsiniz.

 

2

Süspansiyon parçalarını değiştirin ya da yükseltin: Bazı spor motorlarının hayatı zordur, bu yüzden size uyum sağlaması için süspansiyonunuzu yükseltmeniz çok mantıklıdır. Çatalların ve amortisörün söküldüğünü, bakım yapıldığını ve pompa ayarının yenilendiğini bir düşünün. kullanılmış ve hantal çatallarınızı yenilemek için bir sentetik çatal yağı ve bir de standart serisi bulunmaktadır.

3

Fren kaliperlerinizi sökün ve temizleyin: Bu gözden kaçan diğer bir iştir. Frenlerin sürekli kullanımı frenlerinizde iri kum ve yol kirinin yanında fren tozu birikmesine sebep olur. Yılda en az bir kere kaliperlerinizi çıkarın ve temizleyin. Ayrıca Motorcycle Brake Fluid ile düzenli olarak fren sıvısını değiştirin.

4

Yüksek performanslı spor motorlarınız için tam sentetik dört zamanlı motor yağları kullanın. 

5

Power Commander kurun: Tek başına ya da egzoz veya egzoz borusu ucu ile olması fark etmeksizin, bu elektronik araç motorunuzun ECU'su ile birlikte çalışır, yakıt yüklemeyi düzenler ve böylece güç eğrisini düzeltir ve motorunuz için en iyi performans ve yakıt ekonomisi sağlar.

6

Lastik basıncını GÜNLÜK olarak kontrol edin. Bu motorunuzun yol tutuşunu etkileyen en önemli şeydir. O yüzden kullanma kılavuzunuzu ve lastik üreticisinin tavsiyelerini kontrol edin ve onlara uyun.

7

Zincirinizi ayarlayın: Zinciriniz gücün yola nasıl iletildiği konusunda çok önemlidir. Çok gevşek olduğunda atacak, çok sıkı olduğunda da kırılacaktır. Yanlış ayarlanmış zincirler zincir dişlisinin aşınmasını hızlandıracaktır. Parlak kalması için Chain Cleaner, yağlamak için de Chain Wax ya da Spray O-R kullanın.

8

Lastiklerinizi yükseltin: Motorunuz için bir çok farklı lastik türü vardır. CBR600RR gibi spor bir motorda, lastikleri sürüş stilinize göre ayarlamak işe yarayacaktır. 

9

Motorunuzu aldıktan sonra motorunuza bir susturucu taktırın: Motosikletler bir standarda göre kullanılacakları ülkenin gürültü ve emisyon kanunlarına uyacak şekilde üretilirler. Dolayısıyla daha rahat hava çıkışını sağlayacak bir egzoz borusu ya da tam egzoz sistemi sadece birkaç beygir gücünü rahatlatmakla kalmayacak, güç eğrisindeki herhangi bir azalmayı da ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır*.

10

Motorunuzun size uygun olduğundan emin olun: Motorlar bir çok kişiye uyacak şekilde üretilmiştir. İşte bu yüzden size uygun olması çok önemlidir. Çoğu makinenin ayarlanabilir vites kolu vardır ve hatta bazılarında farklı koltuk konumları ve pedalları bulunur, siz de kendi motorunuzu on dakika harcayarak ayarlayın. Hatta motorunuz için yeni pedallar ya da yeni bir gidon ya da siper alabilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.