Motosikletiniz ve Motor Aksesuarlarınız Ne Kadar Temiz?

İki tekerlekli, park ve trafik sorunu yaşatmayan keyifli ulaşım aracı motosikletler, kullanması güzel araçlardır. Motorla yolculuk yapmanın deneyimi diğer araçlara oranla çok daha farklı ve maceralıdır. Ülkemizde yoğun bir motosiklet kullanımının olduğunu görüyoruz. Motosiklet aksesuarları üreten dünya devi markaların hepsine erişim sağlayabiliyor, motor ekipmanı alışverişi yapabiliyoruz. Temel motorcu aksesuarları; motosiklet montu, kask, eldiven üçlüsünden oluşuyor. Elbette daha kullanılabilecek birçok motor giysisi ve ekipmanı bulunuyor. Motosiklet kullanıcıları için güvenlik çok önemli ve sağlanması gereken bir unsur. Peki, ya temizlik? Motorunuzu ne kadar sıklıkta temizliyorsunuz? En önemlisi ise her gün giydiğiniz, hareketleriniz neticesinde ısıya maruz kalan motor montlarınız, kaskınız ve eldiveniniz ne durumda? Birçok kişi için motosiklet giysilerinin temizliği ikinci planda yer alıyor. Motor kaskı kullanan ama bir kez bile temizlik yapmayan sürücüler var. Motor kullanırken güvenlikle birlikte hijyene de önem verilmeli. Bu nedenle tüm motor aksesuarları periyodik şekilde temizlenmelidir.

Motosiklet Montu ve Kask Düzenli Temizlenmeli

Motosiklet montları yaz – kış mutlaka düzenli bir temizliğe maruz bırakılmalı. Montların koruma destekleri çıkarılmalı, iç bölümü önerilen şekilde doğru ürünlerle temizlenmelidir. Montlar makineye atılamadığı için sürücülerin büyük bölümü elde yıkamayla başarılı sonuçlar alıyor. Motosiklet montlarının düzenli temizlenmesi kullanım ömrünü olumlu etkiler. Motor kaskları için ise temizlik daha kolay. Kaskın iç kısmındaki yanak pedleri tak – çıkar sisteme sahip olduğundan kolayca yıkanabiliyor. Mont, kask, bot, boyunluk, maske ve diğer tüm ekipmanları yıpratmadan temizleyip kullanmak mümkündür.

Motosiklet Eldivenlerinin Temizliği Unutulmamalı

Motor aksesuarları temizliğinde ihmal edilen bir diğer aksesuar eldivenler oluyor. Ellerin sürekli yıkanması motor eldivenlerinin de temiz kalacağı anlamına kesinlikle gelmiyor. Kış mevsiminde soğuğun etkisiyle ellerin terlememesi ise asla kabul edilemez. Motorcu eldivenleri, iç kısmı kullanıcıların soğuğu hissedemeyeceği şekilde tasarlanmıştır. Ancak yoğun kullanımda ellerin ısı seviyesinde artışa yol açabiliyor. Yazın ise ısı derecesinin artmasıyla eller terleyebiliyor. Terlemek kullanılan ürünün temizliğini tehdit eder. Eldivenlerinizi düzenli yıkayarak, uygun bakımı yaparak terden ve diğer kirlerden arındırabilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.