Motosikletle Uzun Yol Hazırlıkları

Motosikletle uzun yol hazırlıkları

Eşinizle günü haftalık bir tatile gitmek istiyorsunuz ve sporcu bir kişiliğiniz mi var, o zaman atlayın motosikletinize. Motosikletle uzun yol gibisi yok, hele de mevsim faktörleri uygunsa keyfinize diyecek yok. İnsan motosikletin üzerinde kanatlanıp uçacakmış gibi hissediyor kendisini, kuşlar gibi özgür. Bir de havalar artık ısınsa fena olmayacak.

Tabi ki tedbiri elden bırakmamak gerek. Yola çıkmadan motosikletin bir arızası var mı kontrol etmeli, lastik havalarını kontrol edelim, üzerimize fosforlu dikkat çekecek kıyafetler giymeli, kasklar, mont, korumalar, bot ve eldivenler hepsi tamam. Ama bir dakika farlarınızı kontrol ettiniz mi? Havanın  azizliğine uğramamak için yağmurluklarınızı yanınıza almalısınız.

Hatta yolda kalma ihtimalini de düşünüp bir lastik onarım kiti bulundurmanızı tavsiye edeceğim. Tüm bunları yaptıysanız yola çıkmaya hazırsınız demektir. Şu yeni yeni satılmaya başlayan survival kit'lerde hiç fena değil aslında onlardan da bir tane bulundurmalı.


Hazırsak yola çıkalım, yolda olabilecek her türlü arızaya karşı yanımızda bir miktar nakit bulundurmaya özen gösterelim.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.