Motosiklette Yağ Filtresi ve Yağ Değişimi
Motosiklet bakımı demek, yağlamak demektir. Aksamları, zinciri yağlamak için, filtre yağ alırsanız, iyi sonuç alırsınız. Kullandığınız yağın numarası da önemlidir. "Motul" kullanabilirsiniz.  Yağın numarası, yaşanılan yere göre, iklime bağlı olarak farklılıklar gösterir. Sıcak iklimde kalın yağ kullanabilirsiniz.
 
Yağın yere düşmemesi için, kendiniz bir aparat yapabilirsiniz. Bu konuda yaratıcılığınızı kullanın.
 
Vidaların gevşemesi için,  önce çok az  VD 40 sıkın. Vidayı saat yönünün tersine çevirip açın. Saat yönünde kapanıp, sıkılır. Şimdi yağ filtresini sökün. Motosikletiniz 10 bin km yaptığında yağ filtresini sökün, değiştirin. Tıpayı takmadan önce, yağ filtresinin içine 25 gr kadar yağ koyun. Amaç; filtre ilk çalıştırmada yağsız çalışmasın. Filtreyi koyarken,  motora yapışmasın diye,  filtre lastiklerine elinizle sürün.
 
Filtre anahtarını  lokal kullanıcıya faydalı olduğu için kullanmaya özen gösterin. Yağı filtre değişirse, 2.8 lt, filtre değişmezse, 2.5 lt koyun. Bu işlem bittiğinde, marşa basıp, yağ filtresinde akıtma var mı diye, 10-15 dakika bakın. Varsa, biraz daha sıkmak gerekir.
 
Eski yağı, sanayi ve araba servisleri, atık yağ toplama merkezlerine vermek üzere, şişelere boşaltın
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.