Neden Motosiklet Eldiveni Kullanılmalı?
Önemli motosiklet aksesuarlarından biri olan motor eldivenleri, her sürücü tarafından mutlaka tercih edilmelidir. Bilinçli her sürücünün ana aksesuarlarından olan eldivenleri kullanmak için geçerli sebepler şöyledir;

Motor hâkimiyeti kazandırır

Motosiklet eldiveni takmak için aslında en önemli neden motor hâkimiyetini kurmaktır. Aşırı sıcak ya da soğuk havada kısa süreli bir yolculuk yapmak bile ellerinizin his kaybı yaşamasına sebep olabiliyor. Elleriniz ideal havalarda bile motor direksiyonu üzerinde kayganlaşabilir, yolculuğunuzu tehlikeye sokabilir. Motosiklet eldivenleri bu anlamda çok güvenilir şekilde motor kullanmanıza yardımcı olur. Örneğin kötü bir yolda motor kullanırken eller açıkta kaldığından yoldan taşlar, kumlar ellere sıçrayabiliyor. Bu tür dış etkenler ellerdeki konforlu tutuşu doğrudan etkiliyor, kaza riskini yükseltiyor. 

Hava değişiminde koruma sağlar

Motor sürüş performansında etkili olan bir diğer unsur soğuk ve sıcak havalar. Soğuk havalar ellerin aşırı üşümesini ve bir süre sonra his kaybı yaşamasına, aşırı sıcaklar ise deri deformasyonuyla birlikte ellerde terleme ve kayganlığa sebep oluyor. Motosiklet aksesuarları kaza ihtimalleri düşünülerek tasarlanıyor. Bu nedenle eldiven, kask ya da mont gibi aksesuarlarda ekstra koruma yapısı bulunuyor. Örneğin eldivenler nefes alabilen yapıda tasarlanıyor, yaz mevsiminde sürücünün rahat kullanılması sağlanıyor.  

Sürtünme ve batmalara karşı sürücüyü korur

Motosiklet eldiveni en çok da sürtünme, batma ve darbelere karşı korunaklı bir aksesuardır. Bir kaza anında motorun devrilmesi durumunda sürücü ilk anda elleriyle kendini korumaya çalışır. Elleriyle yerden destek alan sürücü, eldivensiz olması halinde ciddi yaralar alabiliyor. Motor eldiveni işte bu aşamada iç ve dış bölümündeki kabuklu yapısıyla yaralanmaları önlüyor, sürtünmelere karşı koruma sağlıyor.

Motor Eldivenleri Sürüş Kalitesini Artırıyor

Motosiklet aksesuarları kullanan her sürücü yolculuğa güvenle başlıyor. Başına gelebilecek kaza ihtimallerinde kendini yeterince koruduğunu biliyor. Motor eldiveni ve kask doğrudan fiziksel koruma sağlayan iki önemli aksesuar. Eldiven direksiyon hâkimiyetini sağlamada etkilidir. Eldivensiz ve eldivenli yolculuk kıyası yapıldığında hiç şüphesiz her sürücü eldivenlerle daha rahat, güvenli ve kontrollü sürüş gerçekleştirdiğini belirtiyor. Aksesuarlar sürüş performansını, güvenliği ve konforu artırıyor.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.