Neden Motosiklet Montu Giyilmelidir?
Motosiklet aksesuarları bilinçsiz sürücüler ve işin ciddiyetini henüz kavramamış olan kişiler için görsel imaj olarak algılanabiliyor. Ancak kazın ayağı öyle değil. Zira Motor aksesuarı adı altında satışa sunulan tüm materyallerin esas amacı güvenliktir. Motosiklet hızlı bir ulaşım aracıdır. Beraberinde birçok riski getirir. Motosiklet kaza istatistiklerine, kask – mont gibi temel aksesuarları kullanan kişilerin ve kullanmayan kişilerin kaza sonucu analizine baktığımızda elbette aksesuar kullanan motor sürücülerinin kazayı hayati tehlikeye girmeden hatta çoğu zaman yara almadan atlattığı görülüyor. Bu durumda motosiklet montu ve motosiklet kaskı gibi aksesuarların görsellikten ibaret olmadığını zaruri ihtiyaç olduğunu belirtebiliriz. Motosiklet montu giymek için birçok sebep bulunuyor. İşte en önemli sebepler şöyledir;

Güvenlik


Olası bir motosiklet kazasında bir araba ile çarpışabilir; yaya çarpabilir, duvara – ağaca herhangi bir şeye çarpabilirsiniz. Motor kazalarında en sık yaşanan şey sürüklenmedir. Darbeyle birlikte sürüklenen sürücü üzerinde koruyucu bir giysi yok ise eğer çok büyük yaralar alıyor. Motosiklet montu sürtünmelere karşı sürücüleri yüzde yüz korur. Elbette yazlık motosiklet montu ile kışlık motosiklet montu gibi mevsime uygun, darbelerin hesap edilerek tasarlandığı montlar tercih edilmelidir.

Konfor


Motosiklet montu dışarıdan bakıldığında çok kaba ve büyük görünüyor. Ancak giyildiği zaman sürücünün üzerine tam oturduğunda beklentileri sonuna kadar karşılıyor. Motor montu giyerek olası tehlikelere karşı kendinizi korursunuz üstelik hareket özgürlüğünüzü kısıtlamadan.


Dış Etkenler


Yağmur, kar, tipi, fırtına gibi birçok dış etken motor sürücülerinin kâbusudur. Motoru mevsim engellerine takılmadan güvenli şekilde kullanmak için esas olan şey sürücünün uygun kıyafetlere sahip olmasıdır. İnce bir yağmurluk bedeninizin ıslanmasını önleyebilir belki ama asla darbelere karşı sizi korumaz, soğuğun içinize işlemenize engel olmaz. Motosiklet montu ise özellikle de kışlık motosiklet montu, mevsimin getirdiği tüm etkenlere karşı sizi korurken aynı zamanda motor güvenliğinizi üst seviyede sağlar.

Rahat Aksesuar Kullanımı


Motosiklet montları fermuarlı büyük cepleri, teknolojiyle uyumlu tasarımı nedeniyle sürücülerin adeta çantası gibidir. Motosiklet bagajı olmayanlar için telefon, cüzdan gibi temel eşyalar ceplere rahatlıkla konulabilmektedir. 
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.